Jak utworzyć skróty na pulpicie w Ubuntu 7.04PL

Witam Tak jak wyżej. Ale problem jest jeszcze jeden Za instalowałam bittorrenta za pomocą opcji dodaj/usuń Instalacja przebiegła sprawnie. Nawet program po informował, że skrót znajdę w aplikacja ----->internet-------->bittorrent Zajrzałam i niestety tego skrótu tam nie było. I jak takie skróty utworzyć do jakiekolwiek programu?? I jeszcze na koniec. Jak dodać aplikację aby była dostępna w takich zakładkach jak system, miejsca, aplikacje? Za posty z góry dziękuje Pozdrawiam :slight_smile:

Skroty tworzysz tak: PM na aplikacje->utworz powiazanie/dowiazanie (cos takiego) i zgrywasz na pulpit i masz :slight_smile:

Znalazłam kadu i teraz mam na pulpicie. Ikonka nie należy do tego programu, ale może być, ważne że działa :slight_smile: Natomiast, wogóle nie mogę znaleźć w katalogu bittorrenta lub bittlorda, bo z tego co widziałam to są pliki tylko tekstowe. A ja chciałabym mieć ikonkę. Dokładnie to ujmując chodzi mi o katalog usr/bin . Ne wiem jak wam to wytłumaczyć.:-/

PPM na pulpit -> Utwórz aktywator -> i tam wpisujesz np. bittorrent albo kadu - zależy co chcesz wrzucić na pulpit.

no okej Ale nie wiem gdzie jest np bittorrent zainstalowany. Patrzyłam w usr/bin i jest bittorrent ale w postaci tekstowej, a nie ma tej ikonki; tego w rodzaju exe jak np w windowsie. Wiec program nie może mi odpalić ani ja nie mogę dać skrótu np na pulpit. :frowning:

Lilu21 naciśij

A zrób zrzut ekranu.

Zobacze to sobie przypomne i powiem co i jak. :wink:

lilu21 spróbuj otworzyc jakiegos torretna. powinien sie on standardowo bittorrentem otwierać.

Wpisz sobie w konsoli

whereis bittorrent

Już problem jest rozwiązany. Jeden kolega był tak miły i poświecił mi trochę czasu przez internet tłumacząc gdzie pewne opcje mogę znależć w linuxie. Okazało się, że wystarczy wpisać w konsoli np kadu i się samo uruchamia, albo nacisnąć ppm na aplikacje —>menu i tam się zaznacza program, który musi być widoczny w aplikacjach. Faktem jest, że niektóre programy nie mają do siebie skrótów i nie zawsze się znajdzie je w folderze usr/bin. Dlatego kolega areh też ma dobry pomysł aby uruchomić polecenie, które odnajdzie program:

A co do Fisia; niechcąco powieliłam wątki, bo zaciął mi się internet tzn przeglądarka i myślałam, że wątek nie został wysłąny na forum.

Jest jeszcze jedna sprawa. Mam problem z Operą. Pomimo, że zainstalowałam flash palyer’a to nadal domaga się pluginu. Zachowuje się tak jak by nie widział w tej wtyczki. Wiem, że plugin jest zainstalowany, bo firefox działa na niej. Szukałam jakiś wskazówek na forach i znalazłam, żeby Operę odinstalować i z powrotem zainstalować. Ale to nic nie pomogło. Może, ktoś z Was wie co z tym fantem zrobić?? Pozdrawiam Ciepło Was :slight_smile:

Spróbuj skopiować biblioteki flash playera z folderu z pluginami mozilli do folderu z pluginami opery. Biblioteki flasha znajdziesz w

/usr/lib/mozilla-firefox/plugins/

plik o nazwie libflashplayer gdyby go tam nie było to poszukaj jeszcze w

/home/nazwa_uzytkownika/.mozilla/plugins/

I wrzuć ten plik do folderu z pluginami opery, myślę, że powinno pomóc :slight_smile:

Pozdrawiam!