Jak utworzyć spis plików na podstawie ich nazw?

Siemano!
Mam w jednym folderze 100 instalek APK na Android. Chcę stworzyć ich spis. Jak to zrobić, by do pliku *.txt trafiła ich lista?
Czyli np.

  1. Gmail
  2. Google
  3. Google Classroom

I tak ze stoma instalkami. Tylko ważne - żeby było bez rozszerzeń, czyli nie:

   1. Gmail.apk
   2. Google.apk

Pozdrawiam! :smiley:

W sumie drugą trudnością może być nazwa zgoła inna niż aplikacji np.:

com.icu.agency.pollander.apk i domyśl się co to za aplikacja z Google Play była jak w eksporcie takie jej ID widzisz a nie daj Boże wyparowała z Google Play za coś (wtedy trzeba by pewnie 7zipem rozpakować).

Zainstaluj sobie jakiś terminal na andku, wejdź do tego katalogu i:

ls -1 | sed 's/\.[a-z]*//g' > lista_aplikacji.txt

albo lepiej tak:

find . -name "*.apk" | sed 's/\.apk$//' > lista_aplikacji.txt

to wyszuka tylko pliki *.apk gdyby tam było jeszcze coś innego.

Ja mam nazwy takie dokładne, np. “Gmail.apk” a nie com.google.android.gmail.apk itd.

Z poziomu Windowsa jest cos takiego?

Można by pewnie doinstalować sobie na Windows sed jak “findstr” wymięknie.

Gorzej pewnie z popranym montażem katalogu jak to jest pamięć wewnętrzna Android a nie na karcie SD bez szyfrowania masz backup.

Zrobiłem w katalogu komendą: dir /s >zawartosc.txt I by było, ale dołożył mi godzinę i datę utworzenia pliku. I tu jest feler.

Jak zrobić to bez dodawania daty i godziny?

Parametr /b zamiast /s chyba.

2 polubienia

Może post produkcja w Notepad++ z usuwaniem wszystkiego po “.apk” (np. regexem) tak by zostało łamanie linii.

Pomogło! Zaraz dostaniesz Like’a :smiley: Lecz z jednym ale - jak bez rozszerzeń zrobić ten spis?

Usuń je w post produkcji prostym "znajdź i zamień na 'brak'" nawet w przestarzałym notatniku z Windows?

Raczej 100 nazw nie generuje pliku o masie zawieszającym Windowsa niezależnie od notatnika.

1 polubienie

Sam odkryłem jeszcze jedno rozwiązanie - Word + Zamień (wpisuję .apk - zamienia na spację :slight_smile: )

Nie wiem jaki jest odpowiednik sed na windowsa. Najprościej wytnij w notepad++, albo nawet zwykłym notatniku wszystkie “.apk” i tyle :wink:
Chyba że taki spis będziesz często robił i chcesz w tym celu napisać sobie jakiś skrypt.

Nie na spację. Pozostaw puste pole. Po co ci te spacje na końcach linii.

A no, tak też może być :wink: Ale ważne, że działa :smiley:

Niby może być pętla w batch (*.cmd):

Albo zobaczyć czy PowerShell ma lepszą obsługę dir lub jakiś dobry odpowiednik sed.

1 polubienie

Dobra, rozwiązane. Dzięki wszystkim :wink: @krystian3w Na tego linka też zerknę :slight_smile: