Jak uunąć niepotrzebne z pulpitu?

witam

Serwisant od internetu robił coś przy moim laptopie ustawiając internet. Dopiero po paru godzinach zobaczyłam na pulpicie program: Grupa Domowa.

Jak ma to usunąć ? Proszę o poradę

System operacyjny Windows 8

No, możesz usunąć skrót, ale to nie jest jakiś doinstalowany program. To jest w win 8. Poczytaj, czy nie będzie Ci to potrzebne: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … h=win7tab1

A czy mogę usunąć z pulpitu ?

niech sobie będzie ale nie na pulpicie

Powinno Ci zadziałać ukrycie chronionych plików i folderów (panel sterowania) w opcjach folderów, to raz. Drugie, to w menu start, właściwości, dostosuj, zaawansowane - na dole masz do odznaczenia opcję pokazywania ostatnio otwieranych dokumentów. Odznacz, daj - zastosuj.

Nie wiem jak to jest w Win8, ale w Win7 klika się ppm na ikonę, wybiera “Zmień ustawienia grupy domowej”, potem klik na “Opuść grupę domową…” zatwierdza decyzję i i kona znika, a przynajmniej powinna ;). Albo dezaktywować usługi systemowe, związane z grupą domową (są dwie, nie pamiętam jak się zwą)

Możesz też sprawdzić czy poniższe poskutkuje:

  • przejdź do “Opcje folderów” i na kartę “Widok”

  • Zjedź na koniec listy i odnajdź “Użyj Kreatora udostępniania (zalecane)”, powinno być to zaznaczone

  • Odznacz wymienioną opcję i “Zastosuj”, ikona grupy domowej powinna zniknąć… po tym zaznacz opcję ponownie (grupa domowa się nie powinna pojawić)

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.