Jak użyć podłączonej kamery zamiast wbudowanej?

Witam chciałbym zamiast wbudowanej w komputerze kamery używać kamerę Canon SX30 IS którą posiadam. Podłączyłem kamerę niby wszystko jest zainstalowane i wogóle ale jedyne co mogę robić to przegrywać pliki z kamery na kompa. 

 

Chodzi mi o to że jak włączę na przykład Camtasia Studio 8 i dam Record Camera to jedyną kamerę którą mogę używać jest ta wbudowana w komputerze, a tej podłączonej do komputera (Canon SX30 IS) ani CS8 ani żaden inny program nie widzi. 

 

Co zrobić abym mógł nagrywać podłączoną kamerą zamiast wbudowaną? 

 

Czy próbowałeś w ten sposób: Panel sterowania>Menedżer urządzeń>Urządzenia do obrazowania>PPM na wbudowanej kamerze i Wyłącz> PPM na kamerze podłączonej i Włącz.   Oczywiście kamerę zewnętrzną wcześniej zainstaluj żeby menedżer ją widział.

Oczywiście próbowałem z wyłączeniem wbudowanej kamery i włączeniem podłączonej. Ale problem chyba jest w tym że podłączona kamera/aparat jest pod zakładką Urządzenia mobilne, a nie pod Urządzenia do obrazowania :confused:

Nie wiem czy czasem aparat aby działał jako kamera internetowa nie powinien mieć opcji Live View. Być może o to chodzić i ten Canon nie ma.

Ten aparat posiada tą opcję: ale chyba nie o to chodzi: [Live View - funkcja aparatu cyfrowego pozwalająca na podgląd na wbudowanym ekranie LCD obrazu wynikowego. Jest dostępna w większości aparatów …]    Myślę że tu będzie wskazówka czego brak, choć o inny model chodzi:    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic759268.html .    A tu z forum Canona:   http://www.canon-board.info/cyfrowe-kompakty-canona-12/jak-krecic-filmy-canon-powershot-a60-21/