Jak uzyskać dostęp zdalnie do folderu w pracy

Witam

Poszukuję jakiegoś dobrego rozwiązania

W firmie mam jeden folder z projektami…jest tam kilka tysięcy plików

Czy jest jakiś sposób aby zamontować sobie na windows lub mac os ten folder jako dysk ?

Jeśli nie to czy jest jakikolwiek sposób na dostęp do tego folderu

Rozwiązanie typu TeamViewer, pulpit zdalny znam.

Potrzebuję tylko dostęp do tego jednego folderu, nie całego pulpitu.

Dziękuję za odpowiedź :)

Zapomniałem dodać…mam zmienne IP, może jakis serwer ftp i dyndns pomoże ?

Porozmawiaj z administratorem sieci w swojej firmie.

Można uruchomić serwer FTP i wywoływać go przez DynDns.

Pozostaje jednak kwestia zapory w firmie, trzeba się przez nią przebić.

Takie wystawienie FTP do wan to kolejna dziura w zaporze, może lepiej zestawić połączenie VPN (uruchomić w firmie serwer VPN).

Hej,

Z opisu faktycznie wynika, że najlepszym rozwiązaniem byłby VPN, a następnie mapowanie dysku, na którym znajduje się wskazany folder. Pytanie tylko, czy znajduje się on na dysku Twojego osobistego komputera czy na dysku serwerowym bądź osobnym, ale podłączonym do sieci lokalnej.

Jeśli Ty masz zmienne IP, to nie jest to żaden problem. Gorzej, gdyby w firmie takowe istniało - choć i to da się obejść. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje za odpowiedzi

Szczerze to nie wiem co to jest to VPN ale poczytam wieczorem :slight_smile:

Zarówno w firmie jak i u mnie w domu jest zmienne IP. Wszystkie dane znajdują się fizycznie na komputerach w firmie

Ponieważ jestem właścicielem tej firmy wszystkie opcje są możliwe. Jestem otwarty na propozycje

Odnośnie VPN http://www.pcworld.pl/artykuly/48306/VPN.za.darmo.html

Hej,

Świetnie wytłumaczono na czym działa VPN w artykule Wikipedii - w tej angielskiej wersji; polska jest niestety bardzo uboga. Ogólnie dzięki VPN’owi podłączasz się do firmowej sieci lokalnej - wygląda to więc podobnie, jakbyś w ogóle siedział w biurze firmy i fizycznie był podłączony do sieci firmowej. Możliwe jest wtedy ko0rzytsanie z udostępnień w poszczególnych komputerach, z drukarek sieciowych oraz dysków na serwerach. :slight_smile:

By to maksymalnie uprościć najlepiej zainteresować się rozwiązaniem w stylu dyndns lub podobnymi serwisami polskimi. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Można do tego wykorzystać też SSH - OpenSSH dla systemów Windows :slight_smile:

Pozdrawiam!