Jak uzyskać dźwięk w głośnikach monitora?

Kupiłem monitor LG z tunerem i głośnikami.

Podłączyłem go do laptopa kablem d-sub. Telewizję odbiera dobrze (jest dźwięk i obraz) ale po przełączeniu na laptopa jest obraz ale nie ma dźwięku.

Tył monitora wygląda tak:

http://www.techsat.jesto.pl/foto_allegro/lg/2352/3.jpg

Mam jakiś kabek audio ale taki z jednym chinchem czarnym a drugim czerwonym. Ten czerwony podłączam do czerwonego a czarny do białego. To niestety nic nie daje. W panelu realtek też jakoś nie widzę innego urządzenia niż głośniki w laptopie. Co mam z tym zrobić by uzyskać dźwięk w głośnikach tego monitora? Mam kupić inny kabel audio? Inaczej podłączyć?

W lapku mam też wyjście hdmi ale takie kable (te dobre) są dość drogie dlatego pomyślałem o tym kablu audio.

Nie wygłupiaj się i podłącz przez HDMI. Oprócz dźwięku uzyskasz też nieco lepszy obraz niż na D-Subie. I plątanina kabli będzie nieco mniejsza. I wcale nie musi to być drogi kabel. Oczywiście najtańsze kabelki za dychę można sobie podarować, ale kable do transmisji cyfrowej nie muszą być nie wiem jak drogie, bo nie przynosi to poprawy jakości przekazywania sygnału. W przeciwieństwie do kabli “analogowych” (D-Sub itp.), których jakość kabla przekłada się na jakość sygnału.

Czy to jest ten monitor : http://allegro.pl/monitor-lg-3d-ips-23-m2352d-tuner-tv-hdmi-dvb-t-i3375249561.html ?

Jeśli tak to w opisie aukcji jest info o tym, że monitor posiada “1 x wejście audio (stereo mini-jack)”. Czy jest w Twoim monitorze takie wejście audio?

Czy jeśli podłączysz kabel chinch-jack to nie ma dźwięku z komputera w trybie telewizji?

Kabel D-sub służy wyłącznie do przesyłania anologicznego sygnału obrazu. BEZ DŹWIĘKU !

Żeby przesłać obraz i dźwięk musisz użyć kabla HDMI.

Teoretycznie mógłbyś użyć kabla D-sub i kabla jack 3,5mm - 2x chincha. Ale to zależy od danego monitora, ponieważ złącza D-Sub i chincha mogą działać niezależnie i dlatego może nie być dźwięku przy tym podłączeniu

Dźwięk na chinchy może działać tylko w wypadku podłączenia również obrazu przez to złącze. Poszukaj na monitorze złączny audio Jack oraz sprawdź co na ten temat mówi Polska instrukcja obsługi, która jest obowiązkowym wyposażeniem.

To ten monitor:

http://www.x-kom.pl/p/149709-monitor-lc … zarny.html

Ma 1 wejście audio.

Znaczy lepiej będzie przez hdmi???

Dodane 20.07.2013 (So) 13:35

Tak, podłączając laptopa do tego monitora tym moim kablem audio to w lapku też nie mam dźwięku. Po odłączeniu tego kabla dźwięk znów jest. Słuchawki też działają.

A do odbioru telewizji to tylko antenę podłączam i już śmiga. Nie próbowałem odbierać telewizji w laptopie jeśli o to chodzi.

Głośniki w monitorze działają więc kwestia odpowiedniego kabla i podłączenia.

Masz ustawione Głośniki stereo monitora ?

nn469_Obraz-1.png

A jak wejść w tę opcję?

W panelu nvidia widać ten monitor ale w realteku już nie. Są tylko głośniki laptopa.

Potrzebny jest kabel z wtyczkami mały jack z obydwu stron i od strony komputera podłączamy go do wyjścia audio line out w karcie muzycznej a do monitora wejścia audio in jeżeli w monitorze jest inne gniazdo to można zastosować odpowiednią przejściówkę albo kabel z taką wtyczką i drugą do komputera mały jack

1 polubienie

Jaki system, bit ?

Jaki laptop, model ?

Powinno pisać pod spodem na naklejce…

Nie dostałeś kabelka audio razem z monitorem? U mnie był kabel razem z monitorem.

Laptop Lenovo Y550, Windows 7 32bit.

Dodane 20.07.2013 (So) 17:28

Nie dostałem. Był tylko kabel d-sub, pilot i zasilacz.

Ja też mam monitor LG i tez nie dostałem kabla audio. Musisz się w niego samodzielnie zaopatrzyć. Podłączasz go do złącza słuchawkowego w laptopie i do wejścia audio w monitorze. Potem normalnie kablem D-Sub.

Od siebie dodam, że jest to całkiem niewygodne rozwiązanie, ponieważ mnoży się ilość kabli i zabawy.

Ja osobiście kupiłem kabel HDMI, który podłączę nie tylko do komputera ale również dekodera, DVD czy innego urządzenia wyposażonego w sto wejście.

Tobie również proponuję zapatrzyć się w kabel HDMI zamiast kabla Jack do audio.

OK kupiłem i podłączyłem kabel hdmi. Na razie wszystko działa:)

Jest obraz i dźwięk (całkiem niezłej jakości). Miałem tylko problem z ustawieniem odpowiedniego rozmiaru ekranu na monitorze i rozdzielczości ale po kilkunastu minutach prób w końcu się udało:)