Jak uzyskać dźwięk w słuchawkach przy podłączeniu HDMI

Witam, mam taki problem. Po podłączeniu złącza HDMI do laptopa dźwięk zostaje wyłączony. Oczywiście w TV jest okej. Ale nie chciałbym nieustannie podłączać i odłączać wtyczki HDMI, a nawet chciałbym wybrać czy dźwięk ma być w TV, czy na wieży audio. Opcje wyboru są, ale nic się nie zmienia. W panelu sterowania wszystkie urządzenia są okej. Ale wszelkie próby ustawienia obrazu w TV, a dźwięku na wieży audio nie przynoszą efektu.
Otwierając mikser głośności jako główne urządzenie mam TV. ale istnieje opcja przełączenia, jednak po przełączeniu nic się nie zmienia. Laptop hp z procesorem i5, karta dźwiękowa Nvidia, windows 7. Nie chodzi mi o ustawienie jednorazowe, ale o możliwość zmiany zależnie od tego, co zamierzam robić.

Z góry dziękuje za informacje na temat aktualizacji stertowników i proszę, aby głos zabierały osoby, które o komputerze wiedzą więcej niż ja.

Wróże z mojej szklanej kuli, że korzystasz z Windowsa, a w nim o ile pamiętam często dźwięk przełącza się na nowo wybrane źródło dopiero po ponownym uruchomieniu danej aplikacji.

Wyżej napisałem jakiego systemu używam.

1 polubienie

Dodam, że wcześniej na komputerze takim samym, ale z procesorem amd, podłączając HDMI dźwięk pozostawał w laptopie - automatycznie. System operacyjny taki sam, a nawet ten sam. Różnica polegała na tym, że należało użyć “połącz z projektorem” - natomiast teraz robi się to automatycznie. Po podłączeniu HDMI na pracującym komputerze z miejsca pojawia się obraz, tak jak został ostatnio ustawiony, czyli drugi ekran.

Sterowniki grafiki są twoją odpowiedzią na 90%.

Tylko jak ten temat rozwiązać? Jest kilka problematycznych rzeczy, które wystąpiły po raz pierwszy na tym właśnie komputerze. Między innymi dwa programy do karaoke, nie da się w nich dodać utworu przez przeciąganie, bo wówczas programy odtwarzają ten przeciągnięty plik, a wcześniej na innych komputerach mogłem w ten sposób utworzyć listę.
Sterownik od grafiki Nvidia mam zawsze najnowszy i aktualny.

To raz w życiu zajrzyj do ich ustawień. To one odpowiadają za dźwięk po HDMI. Kolejnym ważnym ustawieniem jest domyślne urządzenie audio. (panel sterowania - sprzęt i dźwięk - zarządzaj urządzeniami audio).

Udało się zmienić ustawienie, tak jak chciałem, w nieco inny sposób od sugerowanego. Jest tak jak chciałem. Mimo wszystko dziękuję za porady.