Jak uzyskać naturalny bas w telefonie?


(Rosemary Kid) #1

Zauważyłem, że w wielu utworach tony niskie zupełnie różnią się między moim stacjonarnym audio a telefonem. Chodzi o to że są takie nienaturalne, gdy ich nie podkręcę to praktycznie ich nie ma, jak podkręcę to dzieją się z nimi dziwne rzeczy.

Np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=j5-yKhDd64s

Bas na wieży podłączonej do komputera jest wyraźny, gra razem z resztą beatu, mocno uderza. Bas w tym samym kawałku na telefonie jest wycofany, prawie go nie słychać mimo podkręcenia go na equalizerze. Innym razem jak np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hmP7TYtDVUU

bas na początku jest bardzo intensywny, aż rozsadza słuchawki, w telefonie wszystko przycisza się o połowę i "zamula".

Telefon to LG g3 mini, odtwarzacz to oczywiście PowerAMP. Myślicie, że zmiana odtwarzacza może pomóc? Podobno to najlepszy, więc jego używam.

Wszystkie pliki mam w 320kb/s, innych korektorów poza tym w PowerAMP nie używam. Dzięki za wszelkie rady, może uda mi się okiełznać ten nieszczęsny bas :smiley:

 


(Bax) #2

Witam 

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić :smiley:

Ogółem nie zagłębiając się w szczegół są dwa rodzaje głośników niskotonowe i wysokotonowe

Niskotonowe odpowiadają za bass wysokotonowe za całą resztę dźwięków 

W tel. słuchawkach itp. masz wysokotonowe więc basu z nich nie wyciśniesz za wiele 

Dlatego w całej gamie sprzętu HiFi (kino domowe,wieża,itp. ) masz zamontowane jedne i drugie co by jakość dźwięku była jak najlepsza 

 

ps. Ja korzystam z Aimpa

Pozdrawiam 


(Rosemary Kid) #3

Nie zrozumiałeś? :wink: Muzyki słucham na słuchawkach podłączonych do wieży i wtedy dźwięk jest OK. Gdy słucham jej na telefonie, bas staje się nienaturalny. Te same słuchawki, tylko inne źródło.


(Bowjan) #4

Mylisz się !

Podaj typ/model słuchawek.


(Rosemary Kid) #5

Sony MDR-V55 :slight_smile:


(Bowjan) #6

To nie są słuchawki do napedzania z mobila.

 


(Rosemary Kid) #7

Czyli sugerujesz, że do HiFi powinienem mieć osobne słuchawki a do telefonu osobne? A może wymienić tego LG na komórkę z większą mocą?


(Bowjan) #8

Wiekszosc komórek (jesli nie wszystkie) nie napędzi tych słuchawek ! Komórki z reguły wymagają słuchawek o oporności 16 ohm a twoje mają 40 ohm ! Komórki na wyjsciu audio dają sygnał o mocy do 100mw a twoje słuchawki mają moc max 1000mw . Komórka ich po prostu nie napedzi !

 


(Rosemary Kid) #9

Wolałbym nie zmieniać słuchawek, dźwięk w nich mi się bardzo podoba… Co myślisz o sprzedaniu tego telefonu i kupnie jakiegoś odtwarzacza MP3?


(Bowjan) #10

Odtwarzacze mp3 to tez mobilki.

 

Spróbuj podłaczyc komorke do stacjonarki i z niej napedzic słuchawki.

 


(bachus) #11

A nie prościej dobre słuchawki bluetooth? Poza tym co napisał @jasieczek czyli impendancji, telefony też mają nałożoną programową blokadę, żebyś przypadkiem sobie słuchu nie zepsuł przez nieuwagę :wink: To jakby sprzedawać scyzoryki nienaostrzone. Zmiana oprogramowania często pomaga, ale mały smarfon raczej nie wyrobi z dobrymi słuchawkami.


(Domker) #12

Ja do smartfona używam słuchawek dokanałowych Xiaomi Iron Hybrid z dwoma przetwornikami - dynamicznym i armaturowym.

Obecnie nie widzę powodu zamiany na coś droższego. Basy szczegółowe i miękkie (po czasie - bo po zakupie muszą się “wygrzać” - na początku bass trochę razi mocą).

Soniaki podobne do twoich używam czasami z amplitunerem jak chcę sobie coś posłuchać późno w nocy.


(Rosemary Kid) #13

Z tym, że ja nie bardzo mogę używać dokanałówek - zatykają mi uszy i nie jest przyjemnie. Te ograniczenia to straszne cholerstwo, eurofaszyści nawet do tego się przyczepili. Na szczęście wieża pochodzi z czasów sprzed ograniczania wszystkiego by było eko, slim itp. głupoty.

Podobno są fajne Mp3 marki Fiio, bardzo mocne, ale patrzyłem na ceny i trochę poza moim zasięgiem… Ponoć jakiś Sony Ericsson dobrze grał nawet z CAL! , W995 bodajże. Używał go ktoś/opłaca się kupić jako telefon i główny player?


(Domker) #14

Ja miałem Sony Ercisson W300, a potem W500i i z dużymi słuchawkami też niestety “wymiękał” :stuck_out_tongue:


(Longhorn2009) #15

Możesz rozważyć kupno przenośnego wzmacniacza słuchawkowego.