Jak uzyskać nazwę użytkownika dla zalogowania się do routera


(dre4merOn) #1

Cześć

Chciałbym się zalogować do routera ,edimax'a.Niestety zapomniałem jaka jest nazwa użytkownika.Czy jest jakiś sposób na uzyskanie nazwy użytkownika?System windows seven.


(roobal) #2

W większości routerów domyślna nazwa użytkownika to po prostu admin :slight_smile: Chyba, że masz możliwość zmiany nazwy użytkownika?

Pozdrawiam!


(dre4merOn) #3

No właśnie mam,chyba.I chyba kiedyś tam nazwę się zmieniło.Bo próbowałem admin/1234 ale nie pasuje.Próbowałem nazwę użytkownika dać jako admin a jako hasło dać moje obecne i również nie pasuje,ehh.A znajomy jakoś zalogował się do routera i wtedy chyba też nie pamiętałem nazwy użytkownika ,hasło wtedy także zapomniałem.


(Drobok) #4

Zrób reset i ustaw na nowo ;p

Sposobów na wejście do ustawień routera bez pasów ci nie podamy ze względu na to że router nie koniecznie musi być twój ;p


(dre4merOn) #5

Hmm,czy ja robię coś źle?Bo nie mogę zresetować routera.Gdy klikam kilka razy w guziczek reset to połączenie się zrywa.Lecz po ponownym uruchomieniu komputera,hasło dalej jest takie samo,nazwa użytkownika pewnie też.Próbowałem wpisać domyślne lecz nie pomogło.


(Bor1904) #6

Przytrzymaj tak z 20 sec guziczek, odczekaj chwile i wyłącz, a po kilku sec włącz. Jak to nie da efektu to śmietnik ;]

pzdr


(roobal) #7

Trzymaj przycisk reset tak długo aż diody zgasną i się zaświecą na nowo lub będą migać :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Bilacz) #8

spróbuj login:admin password: epicrouter lub login: admin password: admin lub login:admin password: bez hasła


(dre4merOn) #9

Wszystko działa,dzięki Panowie. :smiley: