Jak uzyskać oryginalny system win 10?

Witam! W jaki sposób zrobić najlepiej żeby uzyskać win 10 ? Chodzi mi o to że zainstalowałem wczoraj win 7 home mam oryginalny klucz system jest aktywowany i jak teraz przejść na win 10 ?Chciałęm zrobić wszystkie aktualizacje ale to jest jakaś masakra bo najpierw szukało ich 2 godz znalazło 201 aktualizacji dałem żeby się zainstalowały zostawiłem na noc kompa i staneło na 91 aktualizacji i tak aż do dzisiaj zrestartowałem komputer i wyskakuje mi że są dostepne 9 ale nie mogę ich zainstalować !!

Jak masz MediaCreationTool to sprawa jest prosta. Uzywasz tego narzędzia do zrobienia bootowalnego pendriva z instalatorem Win10.

  1. najpierw aktualizujesz swój Win7 do Win10

  2. łączysz Win10 z kontem outlook.com od MS

  3. upewniasz się że system jest aktywowany

  4. z wczesniej przygotowanego pendriva na nowo instalujesz Win10

  5. podczs instalacji pomijasz podawanie klucza licencujnego

  6. po zainstalowaniu logujesz się przez swoje konto outlook.com

  7. system powinien być juz aktywowany

  1. OK.

  2. Całkowicie zbyteczne.

  3. OK.

4, 5 Po co? Czy cokolwiek pisał o “czystej” instalacji Win 10?

  1. Całkowicie zbyteczne.

  2. OK

 

Wyjaśnienie punktów 2 i 6: do aktywacji Win 10 czy to po instalacji uaktualniającej czy po instalacji “na czysto” nie jest potrzebne konto Microsoft czy jakiekolwiek inne jak np. Outlook.com, wystarczy, że komputer ma aktywne połączenie internetowe.

 

 

Klucz nie będzie pasować, w czasie pierwszej instalacji Win 10, koniecznie jako uaktualnienie , nie wpisujesz żadnego klucza, wystarczy że masz aktywowany system Win 7 SP1/Win 8.1

No takie właśnie odniosłem wrażenie, że @northernlight chce mieć na czysto zainstalowany system. A do tego konieczna jest aktualizacja starego systemu do Win10 i ponowna instalacja Win10.

Co do aktywacji. Sprzeczać się nie będę. Wiem jednak to z doświadczenia (przed wczoraj to przerabiałem), że nowozainstalowany (na czysto) Win10, po wcześniejszej aktualizacji z Win8.1, aktywował mi się dopiero po podłączeniu do mego konta outlook.com

To konto nie jest wymagane tylko w sytuacji gdy komputer ma zapisany klucz licencyjny do Win10 w UEFI. Skoro ma Win7 to zakładam, że w jego BIOSie (tym bardziej, że to nie UEFI) takich informacji nie ma.

Stare kompy, składaki itp. nie mają zapisanego tego klucza w UEFI, tym bardziej, że często nawet nie mają UEFI.

 

<Spekulacja>

Chyba, że podczas instalacji-aktualizacji do Win10 aktualizator dopisuje ten kluc do UEFI. Warunkiem jednak było by ustawione UEFI w opcji SecureBoot. To zupełna spekulacja bo tego nie wiem.

</Spekulacja>

Nie jest wymagane, nawet MS o tym nigdzie nie wspomina. Instalowałem Win 10 bez konta MS, Outlook itp na kilku komputerach, niektóre z nich nie miały UEFI i każdy przeszedł aktywacje pomyślnie i po uaktualnieniu jak i po czystej instalacji.

W Twoim przypadku po prostu wystąpił zbieg okoliczności, gdybyś poczekał może jeszcze kilkanaście minut, to też by doszło do aktywacji.

 

Wniosek częściowo błędny, w przypadku Win 7 też jest możliwa taka sytuacja.

 

Nie “słabe, składaki” tylko komputery starsze, które mogą być firmowe jak i bardzo wydajne nawet na obecne czasy a to nie ma najmniejszego znaczenia dla pomyślnej aktywacji Win 10

@Cedar

O ile jest jak mówisz w sprawia aktywacji to tym lepiej. Może rzeczywiście w moim przypadku nastąpiła koincydencja.

Jesli chodzi o kompy z Win7 (chodzi mi tu o te które były sprzedawana w casach wydania Win7) to chyba raczej nie było konstrukcji z UEFI, ale głowy sobie nie dam uciąć.

Jak zauważyłeś i zacytowałeś, nie pisałem o kompach “słabych i składakach” tylko “starych i składachach”, a wszczególności chodziło o “stare składaki”, kórym brak UEFI. Nie genarlizuję składaków. Sam takiego mam, dość wydajny i ma UEFI.

Ale to szczegół, o który nie wart jest dzielenia włosa na czworo.

Zasadiczy problem tu rozważany to aktywacja. I tak jak napisałem - jeśli to przerabiałeś kilkukrotnie to zapewne tak jest.

Ja zrobiłem tak pobrałem MediaCreationTool obraz iso win 10 zgrałem na pendriva uruchumiłem setup na pendrivie pobrał sobie aktualizacje i zainstalował mi win 10 windows sam sie aktywował po podłączeniu do internetu później przywruciłem system do ustawień początkowych i mam już czysty win 10 tylke że mam teraz problem bo wyskakuje mi co jakiś czas że dodaje nowe fkcje językowe w powiadomieniach a póżniej że błąd dodawania nowych funkcjii i tak co jakiś czas robi …a drugi problem to mam z modemem z play podłączam modem z play zainstalowałem oprogramowanie do niego włączam net i wyskakuje mi że sieć niezidentyfikowana i publiczna i nie mogę tego zmienić na prywatną bo jest ten napis czarny i nie da się tego zmienić w win 7 można bylo normalnie przełączyć z publicznej na domową w centrum sieci i udostępniania…