Jak uzyskać pełną prędkość łącza internetowego?

Witam, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem internetu Orange Freedom Pro, i niestety, kiedy przekroczę limit transferu danych ( Czyli 3 GB) to prędkość mi spada do tego stopnia, ze pobieram z prędkością nie raz spadającą nawet do 3 kB/s . Już nie wiem co o tym myśleć, wziąłbym większy pakiet a nie tylko to 3 GB, ale 10 GB transferu danych kosztuje 99zł więc trochę za dużo. Chciałbym wiedzieć jak wycisnąć z internetu “ostatnie poty”, nie chce uzyskiwać prędkości 3 MB/s bo każdy wie, ze tak się nie da, chce jedynie mieć to 64 KB/s.

Odrazu mowie, ze u mnie nie ma możliwości wzięcia szerokopasmowego internetu, u mnie tylko bezprzewodowe będą jakoś działać.

Pod koniec roku ma się podobno coś u mnie ruszyć, i cała gmina dostanie szerokopasmowy internet (Co w Polsce jest niemożliwe) i tu uwaga, ten internet ma być jeszcze na 3 lata za darmo! , więc na pewno go wgl nie będzie.

Proszę o jakieś podpowiedzi jak wycisnąć z internetu pełną prędkość.

I zaznaczam tu, ze nie mam żadnych programów włączonych które mogą używać internetu, nawet bym nie miał jak takowych pobierać.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Dawid_14 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tak jak Napisałeś po przekroczeniu limitu danych transfer się zmniejsza i na to raczej nic się nie da poradzić . Możesz jedynie spróbować ograniczyć dane jakie pobierasz , np. wyłączyć obrazki lub skorzystać z jakiś serwerów które kompresują strony www .

Opera + tryb turbo.

Mam również ten internet z Orange, ale “dorobiłem” się już dużego limitu, który mi wystarcza.

Orange już kompresuje dane, tak że tryb Turbo w Operze, niestety, nie działa (“nie można nawiązać połączenia”).

Tak jak wspomniał kolega fidzos wyłącz wczytywanie obrazków.

Polecam również włączenie w Operze czy Chrome (nie wiem czy jest to w FF) obsługi wtyczek na żądanie.

Wówczas np. flash trzeba będzie kliknąć żeby się wyświetlił, ograniczy to wyświetlanie zbędnych banerów (mniej pobieranych danych).

Ok, pobiorę opere i to zrobię.

A czy jest program, który by mi ograniczył prędkość z 1 MB/s do powiedzmy 512 KB/s wtedy by mi to 3 GB starczyło na dłużej, a prędkość pobierania, wczytywania stron itd by nie była znów taka zła.

To, że coś będzie się wolniej ładowało/ściągało nie znaczy, że będzie mniej ważyło :o Ale jak chcesz to zainstaluj sobie NetLimiter.

no fakt starczy na dłużej ale przeglądniesz tyle samo stron , jak masz jakiegoś antywirusa to możesz ostatecznie też wyłączyć aktualizację bazy wirusów a takie potrafią czasami sporo zajmować

Wyłączę, wyłączę.

Teraz mi tym antywirusem przypomniałeś, ze muszę przeskanować system, bo z 2 GB ram zostało mi 617 MB ramu, a żadnych programów które “ciągną” dużo ramu nie mam włączonych :confused: