Jak uzyskać stałe IP przy użyciu routera i neostardy?

Witam serdecznie w moim pierwszym poscie.

Chcialbym postawic serwer do gry Tibia, ale mam problem z uzyskaniem adresu IP, pod ktorym moglbym owy serwer umiejscowic. Wszystko dlatego, ze posiadam router D-LINK DSL-2640B. Wcześniej posiadałem modem SAGEM’a, uzywalem domeny No-IP.com i wszystko pieknie dzialalo. Co nalezy zrobic teraz, aby efekt byl podobny? Cos z przekierowywaniem portow? Wchodzilem na portforwarding.com i robilem tak jak jest w instrukcji mojego modemu, probowalem to laczyc z domena No-IP, ale nie dzialalo. Bylbym wdzieczny, jezeli ktos znalazlby chwile, by mi pomoc.

Pozdrawiam,

Betafox.

router ma funkcje przydzielenia domeny no-ip lub podobnej ?

Hamachi da ci stałe IP http://www.dobreprogramy.pl/LogMeIn-Ham … 12323.html

Możesz jeszcze postawić serwer w DMZ, jeśli masz taką opcję w routerze, to podaj tam adres IP (wewnętrzny) komputera, na którym będzie serwer gry. Komputerowi, na którym ma być serwer przypisz IP ręcznie, spoza puli przydzielonej serwerowi DHCP, abyś miał zawsze ten sam adres wewnętrzny i nie musiał zmieniać co chwilę ustawień DMZ.

Jeśli router oferuje usługę DynamicDNS, to tam podaj dane z usługi no-ip. Co do Hamachi, to będzie to chyba najlepsze rozwiązanie i przy okazji bezpieczne :slight_smile:

Pozdrawiam!

Coś na ten temat wiem bo grałem w ową gre. Powiem tak… Hamachi połowa osób nie lubi i nie używa… Powiem tak… jak nie masz możliwości w routerze podłączenia No-Ip to nie da rady bo neo nie daje stałego ip. Chyba że do nich zadzwonisz… ale to więcej będziesz musiał płacić :slight_smile:

Zamiast Hamachi można skorzystać jeszcze z Comode Easy VPN :slight_smile: Z tego co widzę, to ten router posiada VPN, więc można z tego skorzystać :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dziękuję wszystkim za pomoc, jednak jak napisał kolega wyżej hamachi nie jest zbyt popularne wśród użytkowników tej gry.

Wiem, że można zrobić to bez hamachi, kolega miał ten sam problem, przyszedł informatyk i mu to zrobił. Chciałbym popróbować sam, jeżeli będzie to konieczne to także zaprosze kogoś kto się na tym zna :wink:

Odkryłem, że posiadam coś takiego jak DDNS :slight_smile: robie wszystko jak pokazane w filmiku instruktazowym z youtuba.

Wszystko dziala, mam swoj host. Za pomoca web serva stawiam stronke, ktora pozwala tworzyc postacie do gry i baze danych, ktora te postacie przechowuje. **Wklepujac swoj host (jaki zrobilem na stronie z DNS) przechodzi mi jednak nie do mojej stronki, lecz do ustawien routera.**Natomiast jak wpisuje w przegladarce “http://localhost” to przechodzi do mojej stronki. Jak zmienic,zeby wpisujac host pojawiala mi się moja strona?

Drugą sprawą jest to, że chyba będzie trzeba przekierować porty, żeby komputer spoza sieci routera mógł się połączyć z moim komputerem, mam racje? jak nalezy to zrobić poprawnie?

Załączam obrazki pokazujące opcje mojego routera:

http://img825.imageshack.us/img825/8032/dnst.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/4864/porty.jpg

Prosze o pomoc :slight_smile:

Jezeli sie myle w ktorejs z moich tez prosze o poprawienie mnie.

Pozdrawiam

Jeśli łączysz się z własnej podsieci przez publiczne IP/domenę, to często tak bywa. Zamiast przekierować porty, postaw serwer w DMZ. W DMZ podaj tylko adres wewnętrzny komputera, który ma być serwerem.

Pozdrawiam!

Zrobiłem tak, jak mówiłeś. Gdy stawiam serwer w DMZ i próbuję wbić na ową stronkę to nie wyświetla nic, ani mojej strony, ani nawet ustawień routera. Jest zamiast tego “Błąd wczytywania strony”. Jak wchodze przez localhosta to normalnie laduje stronke :S Czy ktos zna rozwiazanie tego problemu?

W ustawieniach firewalla nie masz czasem zaznaczonej opcji SPI?

Pozdrawiam!

Zobacz jaki IP dostaje ten serwer bo może być tak że dostaje w sieci lokalnej 192.168.0.1 a ma inne IP (prawdopodobnie zmienne) i pod taki jest widoczny w sieci.

Wejdz na pokapoka.pl i zobacz pod jakim IP sie przedstawia. Spróbuj też ten serwer dodać do Static DHCP.

Miałem zaznaczoną opcję SIP, wyłączyłem i żadnej różnicy nie ma. Strony dalej nie laduje.

Host dostaje moje zewnętrzne, zmienne ip. Z tym, że w opcji “Pokaż IP” wklepuje mój host z DDNS (betafoxots.dlinkddns.com), wyswietla zmienne ip zewnetrzne neostrady, kiedy je wklejam do opcji “Pokaż Host” wyskakuje mi host “abyl174.neoplus.adsl.tpnet.pl”.

Nie wiem jak sie zabrac do opcji ze Static DHCP.

Dodane 06.11.2010 (So) 14:30

Jak to zrobić?

Uruchom serwer, sprawdzę po domenie, którą podałeś czy działa i jest dostępny.

Jak na routerze w ustawieniach DHCP masz ustawiony zakres adresów, np. od 192.168.1.100 do 192.168.1.200, czyli te adresy przypisywane są automatycznie i losowo, jeśli router nie umożliwia przypisania ich do konkretnego MAC, to w komputerze, który ma być serwerem ustawiasz ręcznie adres sprzed lub poza zakresu, to zawsze będzie miał ten sam, np. 192.168.1.2 - ten adres nie należy do zakresu, więc nie jest przypisywany przez DHCP i inny komputer tego adresu nie otrzyma automatycznie.

Pozdrawiam!