Jak uzyskać taki efekt tekstowy?

Witam.

Jak uzyskać efekt taki jak na tym obrazku: http://browse.deviantart.com/?qh=&secti … e#/d16opgh ?

Konkretnie chodzi nie o wygląd czy kształt czcionki ale o to żeby napis wyglądał jak ze srebra.

Dodam, że używam photoshopa i może znacie podobne równie ciekawe efekty?

Z góry dzięki i pozdro dla wszystkich czytających.

Bo ja wiem? To jest obrazek 300x400 i w tej rozdziałce wygląda to jak 2 odcienie szarego/siwego, kto jak woli :smiley: Napis pitch , jest od góry do środka jaśniejszy, od środka do dołu ciemniejszy, co daje efekt srebra (linia podziału jest równa we wszystkich literkach, co jest dość ważne). Natomiast crative jest w jednym odcieniu. Więc użyto tylko 2 kolorków do uzyskania tego efektu. Nie wiem, o to Ci chodzi czy też jak to zrobić w photoshopie? Bo to parę minut roboty, a jak ogarniasz to w zasadzie nawet krócej… :slight_smile:

wrzucasz tekst, dajesz mu lekki szaro-biały gradient czy jaki tam chcesz.

Tworzysz nową warstwę, kreślisz tam biały prostokąt tak żeby pokrył napis od połowy w górę, rasteryzujesz to jak masz w krzywych.

jesteś na warstwie z prostokątem, wtedy naciskasz

Ctrl

na warstwie z tekstem, uzyskujesz zaznaczenie tej warstwy, ppm i wybierasz invert selection czyli odwróc zaznaczenie, kasujesz niepotrzebną część białego prostokąta. Bawisz się jeszcze transparency (przeźroczystością) warstwy żeby to wyglądało naturalnie i tyle. Efekt poniżej:

efekt.jpg