Jak uzyskac taki efekt?


(Dareeqxx) #1

witam. od razu uprzedzam ze jestem poczatkujacy w PS. mam problem. zrobilem zdjecie butterflytwis seria. chcialbymje polaczyc w jedno zdjecie. nietak obok siebie tylko wszystkie na jednym. podobnie jak na tym zdjeciu:

http://img136.imageshack.us/my.php?imag ... p06gr1.jpg

z gory dzieki:)


(Porchekarera) #2

Zdjęcie czy zdjęcia. Musisz mieć kilka takich zdjęć i najlepiej by były robione równo musi to być jakas seria inaczej nie wykonasz.


(Skr3czu) #3

Było o tym pisane już w tym dziale, kilka tematów niżej.


(Dareeqxx) #4

chce z kilku zrobic jedno jak wyzej :slight_smile:


(Dareeqxx) #5

szukalem i nic nie znalazlem:(


(Mjeczalik) #6

najlepiej by bylo abys kilka ujec w tym samym czasie robil na statywie, sam nie jestem pro ale sadze ze moglbys pobawic sie w renderowanie, kazde zdjecie po koleii i wklejac na jedno, chociaz mozliwe ze z trybem mieszania Overlay (nakladka) tez powinno wyjsc, jesli tak to ten sposob bylby szybszy, ale nie na 100% :slight_smile:


(Carooxx) #7

Jeżeli masz ileś takich zdjęć, wykonanych z tego samego ujęcia to po prostu w dużym skrócie wklejasz je na różne warstwy i stosujesz maski. Przynajmniej tak bym to zrobił w Gimpie, w PS jest na pewno podobnie.


(Dareeqxx) #8

moglby mi to ktos opisac?:slight_smile:


(el polaco) #9

Myślę , że możesz zaznaczać różdżką obiekt i wklejać go na zdjęcie. Tak kilka razy potem jakieś filtry dodać. Pobawić się może jeszcze z trybem mieszania i to by starczyło.


(Carooxx) #10

Myślę że o ile zdjęcia są na prawdę równe to można zrobić tak:

Wklejasz pierwsze dwa zdjęcia na dwie warstwy. Z tej "wyższej" wymazujesz obszar który zakrywa dany element z pierwszej warstwy (przykładowo motor). Stosujesz przy tym jakiś bardziej rozmyty pędzel, tzn. taki który nie ma ostrych krawędzi aby nie było widać żadnych połączeń itp.

Poem obie warstwy łączysz i z następną robisz to samo Tak do końca.

Wiem że można to zrobić trochę prościej, ale ja jestem kiepski w tłumaczeniu :confused: Ważne żeby mniej więcej rozumieć o co chodzi, na jakiej zasadzie można taki efekt uzyskać.


(klopas) #11

z filmiku parę klatek wyciąć i powklejać :slight_smile: nawet na paincie można :stuck_out_tongue:

ale filmik musiałby być robiony za pomocą statywu i być w dobrej jakości :slight_smile: