Jak uzyskać uprawnienia gwarancyjne?

Zakupiłem na aukcji internetowej telefon Nokia Lumia 520, który sprzedawca otrzymał przy przedłużaniu umowy. Jedynym dokumentem związanym z gwarancją, który otrzymałem, jest niewypełniona karta gwarancyjna. W tym momencie nie posiadam żadnych uprawnień gwarancyjnych. Czy sprzedawca po czasie może uzyskać paragon w salonie, którego jak twierdzi, nie otrzymał przy przedłużaniu? Gdyby uzyskał i mi przesłał, mógłbym wtedy w razie potrzeby zanieść telefon do salonu, gdyby coś się zepsuło. Jeszcze mam pytanie co do samej karty: czy powinienem ją gdzieś podbić, czy zostanie ona wypełniona przy pierwszym oddaniu telefonu do serwisu?

Do karty gwarancyjnej powinien zostać dołączony rachunek za telefon. Jeszcze nie zdarzyło mi się otrzymać telefon bez takiego paragonu. Ewentualnie faktura VAT.

Mam zamiar dopraszać się o jakiś dowód zakupu od gościa. Mam jeszcze pytanie do karty gwarancyjnej. Tam jest miejsce na nalepkę i bez niej karta jest nieważna. Problem w tym, że ja żadnej nalepki nie mogę znaleźć na pudełku. Czy wystarczy tylko uzupełnienie pozostałych pól?

nalepka - czyli numer imei telefonu odklej od kartonika , co do paragonu może sprzedawca dostał Fakturę więc ci jej nie może dać jedynie kopie

Tylko że samego numeru IMEI nie mogę odkleić, tylko całą naklejkę, taką jak ta:

0e69736b8ed362d4m.jpg