Jak uzyskać uprawnienia gwarancyjne?


(zgredzio) #1

Zakupiłem na aukcji internetowej telefon Nokia Lumia 520, który sprzedawca otrzymał przy przedłużaniu umowy. Jedynym dokumentem związanym z gwarancją, który otrzymałem, jest niewypełniona karta gwarancyjna. W tym momencie nie posiadam żadnych uprawnień gwarancyjnych. Czy sprzedawca po czasie może uzyskać paragon w salonie, którego jak twierdzi, nie otrzymał przy przedłużaniu? Gdyby uzyskał i mi przesłał, mógłbym wtedy w razie potrzeby zanieść telefon do salonu, gdyby coś się zepsuło. Jeszcze mam pytanie co do samej karty: czy powinienem ją gdzieś podbić, czy zostanie ona wypełniona przy pierwszym oddaniu telefonu do serwisu?


(Xemidra) #2

Do karty gwarancyjnej powinien zostać dołączony rachunek za telefon. Jeszcze nie zdarzyło mi się otrzymać telefon bez takiego paragonu. Ewentualnie faktura VAT.


(zgredzio) #3

Mam zamiar dopraszać się o jakiś dowód zakupu od gościa. Mam jeszcze pytanie do karty gwarancyjnej. Tam jest miejsce na nalepkę i bez niej karta jest nieważna. Problem w tym, że ja żadnej nalepki nie mogę znaleźć na pudełku. Czy wystarczy tylko uzupełnienie pozostałych pól?


(folusek) #4

nalepka - czyli numer imei telefonu odklej od kartonika , co do paragonu może sprzedawca dostał Fakturę więc ci jej nie może dać jedynie kopie


(zgredzio) #5

Tylko że samego numeru IMEI nie mogę odkleić, tylko całą naklejkę, taką jak ta:

0e69736b8ed362d4m.jpg