Jak używać 2 kart dźwiękowych na raz?

Witam. Pytanie jak w temacie. Jak włączyć 2 karty dźwiękowe, tak aby dźwięk w grze szedł przez słuchawki, a muzyka np. z winampa szła przez głośniki? Dodam, że mam jedną kartę zintegrowaną Realtek ALC662, a drugą Creative Audigy SE. Z góry dziękuje za w miarę szybką odpowiedź. :slight_smile:

Nie spotkałem się aby obydwie karty w windowsie były aktywne. Zawsze któraś jest nadrzędna.

Napisz z jakiego systemu korzystasz, ja gdy podłącze dodatkową kartę dźwiękową na usb to ustawiam jako domyślną integre, a w odtwarzaczu tą na usb i wszystko działa :slight_smile: Lecz nie wiem jak to jest z kartami wewnętrznymi…

Swego czasu o tym gdzieś czytałem i wiem, że się w pewien sposób da…

Co nieco piszą np. tu: http://forum.pcformat.pl/Dwie-karty-muzyczne-hmm-t

:roll:

Ja mam 2 karty dźwiękowe jedna zintegrowana a druga creative sound blaster live 5.1 i obydwie działają naraz.

Aby u ciebie aby działało (jeśli masz zainstalowane sterowniki do obydwu kart i włączone obydwie karty w menadżerze urządzeń) zrób tak:

1 sprawdź czy karta Creative jest domyślna (Panel Sterowania/Dźwięk urządzenia audio - zakłada audio: ustaw tutaj kartę Creative)

2 teraz ustawiamy winampa (każdy program do odtwarzania muzyki ma wybór karty dźwiękowej):

  • w winampie kliknij: options/preferences/

  • teraz: PLug-ins/Output

  • po prawej stronie kliknij dwa razy (lub zaznacz i kliknij configure): DirectSound output

  • w otwartym okienku w pierwszej zakładce Devcie wybierasz drugą karte dźwiękową (czyli tą zintegrowaną)

  • potem kliknij apply i ok