Jak używać highlightera GesHi?

Witam, gdzie mógłbym znaleźć jakąś instrukcję, gdzie jest pokazane jak używać Gesh-iego ? To linkto jego dokumentacji, lecz jak widać nie działa.

Pozdrawiam !

Z tego co pamiętam do samego silnika miałeś miałeś podane kilka przykładów a samo definiowanie kolorów / zmiana już istniejących definixji jest dość intuicyjna. Napisz lepiej co chcesz konkretnie uzyskać i co ci konkretnie nie idzie :slight_smile:

No to tak. Stworzyłem sobie bloga (nie WP :smiley: ) no i jak będę dodawał artykuły i jestem na 101%, że będę potrzebował wkleić kawałek PHP, JS, HTML i CSS. Pięknym i modnym designem to on nie grzeszy, a to kolorowanie kodu przydało by się. (No bo kolorowy :D). A tak w ogóle to taki pokolorowany kod można szybciej zrozumieć.(Tzn. się w nim odnaleźć) Tylko nie wiem jak taki kod pokolorować za pomocą GesHi ;/

include('geshi.php');//załączasz silnik$language = 'cpp';//wg którego pliku kolorujesz$source = '#include iostream itd'; // tutaj kod który kolorujesz$patch = 'geshi/'; //ścieżka do plików z definicjami kolorów$geshi = new GeSHi($source, $language, $path);//odwołujesz się do klasy$gs = $geshi-parse_code();//zapis do zmiennej pokoloranego kodu   [/code]



Generujesz wersję do cache z geshi a sam tekst zapisujesz do bazy. Procesu nie da się odwrócić więc nie zapisuj pokolorowanego do bazy :P (można napisać ręcznie, biblioteka tego nie miała w 1.0 nie wiem jak jest teraz)



Btw w zip geshi masz ./geshi/docs/geshi-doc.html - dokumentacja :P