Jak używać klawiszy funkcyjnych bez pomocy Fn

Witam mam pewien problem co do klawiszy f1 itp. Wiem że takie tematy już powstawały lecz przy żadnym nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to. Zawsze albo był podany inny model laptopa albo mi to akurat nie działało… A więc do rzeczy; bardzo mi są potrzebne klawisze f1 f2 itp ale za każdym razem gdy go chcę użyć muszę klikać klawisz fn, bo np na f1 mam ustawioną pomoc, f2 jasność itp… Wiem że da się jakoś to zmienić bo miałem w starym laptopie zmienione, lecz było tak od początku… Chcę zrobić tak żeby nie trzeba było klikać klawisza fn. Mój model laptopa to HP Presario CQ57 jak coś…

Szychaaa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

W system utility możesz to zmienić:

wciśnij F10 podczas pierwszych sekund uruchamiania komputera.

w zakładce “system configuration” zaznacz jako “disable” “Action Keys Mode”

zapisz i będzie git :slight_smile:

hmm niby coś pomogło, lecz np na f1 dalej mam pomoc, na f3 wywala teraz mi szukanie a na f5 odświeża mi… macie na to jakiś sposób??

ps reszta działa normalnie…

hehehe to ładnie żeś kombinował. wyłącz num lock :slight_smile:

czyli fn+ SCROLL (num lk)

W tym wypadku nie wiem jakie możesz mieć oznaczenia na samej klawiaturze :slight_smile:

W BIOSie to zmienisz i tylko tam.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … =c02035108

no zmieniłem tylko to i większość mi zmieniło ale f1, f3 i f5 nie… a z tym num lockiem to nie mam żadnego takiego przycisku…