Jak w Asus wywołać menu BIOS

Witam,

mój kolega ma komputer od cioci z Vistą HB. Potem usunął wszystko instalatorem Win7. Instalacja stanęła po pierwszym restarcie. Powiedział mi, że po pierwszym restarcie (instalacja tego wymaga) system wyświetlił informację o niezgodności z procesorem. Wydawało mi się, że instalator by na samym początku “powiedziałby”, że jest niekompatybilny z procesorem. Teraz bez względu na to co się wciśnie, widać tylko i wyłącznie logo Asus. Na moim Asusie jak się wciśnie na klawiaturze F2, to wyskakuje menu BIOS, a tam u niego nie ma reakcji na ten F2. Zero. Nic. #-o Po wciśnięciu (przed wyświetleniem logo Asus) klawisza Insert, pokazują się napisy: jaki tam jest bios, jaki procek, że jest pamięć DDR2, że podłączyłem pendrive z Win7 x86 (wiem, że to to samo, co x32), że zainicjował kontrolery USB. Spotkał się ktoś z takim czymś?

Dzięks z góry.

Na początku to pogratuluj też i sobie. Nie każdy Bios wywołuje się klawiszem F2. Po drugie - czy instalacja Windows 7 jest z płyty DVD? I w jakim dokładnie momencie wyskakuje owe powiadomienie o niekompatybilności z procesorem?

pewnie chciał zainstalować win 7 x64(64 bitowy) na swoim 32 bitowym procku

na przyszłość radze wysławiać się po “polskiemu” i podać parametry komputera oraz wersje windowsa użyta do instalacji, bo wróżką nikt tu nie jest

grandmaniek2010, już pogratulowałem, to się nie martw. A teraz pogratuluj sobie - za czytanie ze zroumieniem.

Pisze wyraźnie “po tym restarcie”. A poza tym, to on ma mi dopiero parametry wysłać.

Ja ile razy próbowałem x64 instalator próbowałem włączyć na kompie z procesorem x86, tyle razy instalator na samym początku poinformował, że nic nie pójdzie, bo jest nie taka instalka jak trzeba. A on mówił, że tym instalatorem wszystko sformatował.

W tytule postu jest

Jak w Asus wywołać menu BIOS

klawiszem DELETE

Nie. nie pomaga. Na samym początku próbowałem.

Miałem podobny problem z moim Asusem po próbie instalacji Ubuntu. Wyświetlało tylko logo.

Nie wiem czy to coś pomoże, ja jednak byłem na tyle zdesperowany (bo akurat odebrałem notebooka z serwisu - i dup zaś nie działa), rozkręciłem go, wyciągnąłem dysk, by zgrać z niego dane na drugiego kompa, tam też go sformatowałem. Podłączyłem ponownie pod macierzystego kompa, a ten załapał bakcyla i odpalił bez problemu. Pytałem na uczelni kolesia z podstaw informatyki (taki przedmiot jest na US’iu - kier. Informatyka), co mogło być przyczyną, ale nie otrzymałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Uzupełnienie:

Oczywiście uprzednio kombinowałem na różne sposoby, aby uruchomić jakikolwiek instalator czy LiveCD. Po jednym dniu kombinowania po prostu poczyniłem w/w czynności, które w jakiś sposób pomogły…

Po pierwsze, to na przyszłość naucz się pisać poprawnie po polsku. Po drugie podaj model tego lapka. Bios zwykle uruchamia się ‘del’ lub ‘f2’

,Standardowo są zdefiniowane pewne kombinacje klawiszy, za pomocą których można dosŧać się do okna konfiguracyjnego BIOSu. Poniżej przedstawiona jest lista producentów BIOSów i domyślna kombinacja klawiszy włączająca panel konfiguracyjny w BIOSach ich produkcji.

Award [Del] lub [F1]

Ami [Del] lub [F1]

Phoenix [F1], [Ctrl][Alt][ins], [Ctrl], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt], [Ctrl][Alt][Enter]

Compaq [F10], gdy na ekranie w górnym rogu pojawi się mały kwadrat

Hewlett Packard [F1], [F2] gdy pojawi się logo HP

Dell [Del], [F2], [F1], [Ctrl][Alt][Enter], wcisnąć Reset dwa razy

Toshiba [Esc], [F1]

NEC, Packard Bell, Amax, Micron, Aptiva, Sharp [F1], [F2]

IBM [F1], [ins], wcisnąć i przytrzymać obydwa klawisze myszy

Sony [F3] potem [F1] lub [F2]

AST Advantage, Tandon, Acer [Ctrl][Alt][Esc]

Zenith [Ctrl][Alt][ins]