Jak w Asus wywołać menu BIOS


(Jerzy23k) #1

Witam,

mój kolega ma komputer od cioci z Vistą HB. Potem usunął wszystko instalatorem Win7. Instalacja stanęła po pierwszym restarcie. Powiedział mi, że po pierwszym restarcie (instalacja tego wymaga) system wyświetlił informację o niezgodności z procesorem. Wydawało mi się, że instalator by na samym początku "powiedziałby", że jest niekompatybilny z procesorem. Teraz bez względu na to co się wciśnie, widać tylko i wyłącznie logo Asus. Na moim Asusie jak się wciśnie na klawiaturze F2, to wyskakuje menu BIOS, a tam u niego nie ma reakcji na ten F2. Zero. Nic. #-o Po wciśnięciu (przed wyświetleniem logo Asus) klawisza Insert, pokazują się napisy: jaki tam jest bios, jaki procek, że jest pamięć DDR2, że podłączyłem pendrive z Win7 x86 (wiem, że to to samo, co x32), że zainicjował kontrolery USB. Spotkał się ktoś z takim czymś?

Dzięks z góry.


(system) #2

Na początku to pogratuluj też i sobie. Nie każdy Bios wywołuje się klawiszem F2. Po drugie - czy instalacja Windows 7 jest z płyty DVD? I w jakim dokładnie momencie wyskakuje owe powiadomienie o niekompatybilności z procesorem?


(boger) #3

pewnie chciał zainstalować win 7 x64(64 bitowy) na swoim 32 bitowym procku

na przyszłość radze wysławiać się po "polskiemu" i podać parametry komputera oraz wersje windowsa użyta do instalacji, bo wróżką nikt tu nie jest


(Jerzy23k) #4

grandmaniek2010, już pogratulowałem, to się nie martw. A teraz pogratuluj sobie - za czytanie ze zroumieniem.

Pisze wyraźnie "po tym restarcie". A poza tym, to on ma mi dopiero parametry wysłać.

Ja ile razy próbowałem x64 instalator próbowałem włączyć na kompie z procesorem x86, tyle razy instalator na samym początku poinformował, że nic nie pójdzie, bo jest nie taka instalka jak trzeba. A on mówił, że tym instalatorem wszystko sformatował.


(system) #5

W tytule postu jest

Jak w Asus wywołać menu BIOS

klawiszem DELETE


(Jerzy23k) #6

Nie. nie pomaga. Na samym początku próbowałem.


(toones) #7

Miałem podobny problem z moim Asusem po próbie instalacji Ubuntu. Wyświetlało tylko logo.

Nie wiem czy to coś pomoże, ja jednak byłem na tyle zdesperowany (bo akurat odebrałem notebooka z serwisu - i dup zaś nie działa), rozkręciłem go, wyciągnąłem dysk, by zgrać z niego dane na drugiego kompa, tam też go sformatowałem. Podłączyłem ponownie pod macierzystego kompa, a ten załapał bakcyla i odpalił bez problemu. Pytałem na uczelni kolesia z podstaw informatyki (taki przedmiot jest na US'iu - kier. Informatyka), co mogło być przyczyną, ale nie otrzymałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Uzupełnienie:

Oczywiście uprzednio kombinowałem na różne sposoby, aby uruchomić jakikolwiek instalator czy LiveCD. Po jednym dniu kombinowania po prostu poczyniłem w/w czynności, które w jakiś sposób pomogły...


(user1987) #8

Po pierwsze, to na przyszłość naucz się pisać poprawnie po polsku. Po drugie podaj model tego lapka. Bios zwykle uruchamia się 'del' lub 'f2'


(system) #9

,Standardowo są zdefiniowane pewne kombinacje klawiszy, za pomocą których można dosŧać się do okna konfiguracyjnego BIOSu. Poniżej przedstawiona jest lista producentów BIOSów i domyślna kombinacja klawiszy włączająca panel konfiguracyjny w BIOSach ich produkcji.

Award [Del] lub [F1]

Ami [Del] lub [F1]

Phoenix [F1], [Ctrl][Alt][ins], [Ctrl], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt], [Ctrl][Alt][Enter]

Compaq [F10], gdy na ekranie w górnym rogu pojawi się mały kwadrat

Hewlett Packard [F1], [F2] gdy pojawi się logo HP

Dell [Del], [F2], [F1], [Ctrl][Alt][Enter], wcisnąć Reset dwa razy

Toshiba [Esc], [F1]

NEC, Packard Bell, Amax, Micron, Aptiva, Sharp [F1], [F2]

IBM [F1], [ins], wcisnąć i przytrzymać obydwa klawisze myszy

Sony [F3] potem [F1] lub [F2]

AST Advantage, Tandon, Acer [Ctrl][Alt][Esc]

Zenith [Ctrl][Alt][ins]