Jak w explorerze otworzyc stronę w nowej karcie?

Mam taki problem, chciałbym otwierać strony w nowych kartach jednak nie moge bo czegoś mi brakuje. W necie jest taka instrukcja:

Aby wyświetlić stronę główną na nowych kartach

  1. Otwórz program Internet Explorer, klikając przycisk Start, a następnie klikając polecenie Internet Explorer.

  2. Kliknij przycisk Narzędzia, a następnie kliknij pozycję Opcje internetowe.

  3. Kliknij kartę Ogólne, a następnie w obszarze Karty kliknij przycisk Ustawienia.

  4. W oknie dialogowym Ustawienia przeglądania na kartach zaznacz pole wyboru Otwórz stronę główną dla nowych kart zamiast pustej strony, a następnie kliknij dwa razy przycisk OK.

Jednak u mnie w “Ogólne” nie ma czegoś takiego jak “Karty” i jak zrobić żeby było?

Jaka wersja IE?

A masz IE7? (IE - Internet Explorer)

no zapewne IE 7, jak to sprawdzić?:wink:

C:\Program Files\Internet Explorer PPM na iexplore.exe właściwości >> wersja

6.0.2900.2180 takie coś tam jest napisane, to chyba tłumaczy wszytsko, nie ma siódemki i stąd cały problem czy tak?

http://www.microsoft.com/poland/windows … fault.mspx

a nie myślałeś o alternatywie ? Firefoks lub Opera

no i świetnie zainstalowałem nową wersję i mogę otwierać w nowej karcie, takie to było proste a ja się głowiłem, dzięki;-)To może jeszcze ktoś mi powie jak utworzyć skrót do pulpitu na pasku narzędzi na dole. Podobno Firefox jest spoko ale ja jakoś jestem przyzwyczajony do Explorera…

Aby przywrócić skrót ‘Pokaż pulpit’ tworzysz przy pomocy np. Notatnika plik o nazwie showdesktop.scf i zapisujesz w nim następująca sekwencję komend:

[Shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

Następnie kopiujemy stworzony plik do folderu:

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\

Dane Aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch.

zrobiłem wszystko tak jak mówisz no i ikona się pojawiła na pasku narzędzi ale nie działa i dlaczego?? Wygląda to tak tytudk7.png

a jak zapisałeś plik?

klikasz: plik >> zapisz jako i wpisujesz np Pokaż pulpit.scf

Zapisuj jak “wszystkie pliki” a nie “dok tekstowy txt” jak jest zazwyczaj. Po drugie problem jest z samą ikoną czy również z jej działaniem?

zgadza się, zapisanie jako “wszystkie pliki” rozwiązało problem i mam już skrót, wielkie dzięki! !!