Jak w firmie motywować pracowników


(redekk) #1

Co jest Waszym zdaniem najskuteczniejszą opcją oprócz rzecz jasna dania kasy? Chwalenie za rezultaty? Kursy i szkolenia?


(kuba3351) #2

A co? Ludzie w firmie Ci się opieprzają? :smiley:

Szkolenia, czasem jakaś integracja, lepsze kompy, dodatkowe monitory… sposobów jest wiele


(januszek) #3

Z jednej strony mobbing i dyscyplina a z drugiej share-economy i tworzenie spółdzielni pracowniczych :slight_smile:


(roobal) #4

Tak, stres motywuje, ale do zmiany pracy :wink:

Co do komputerów, szybkie ich działanie na pewno poprawia komfort pracy, ale czy leniwych to zmotywuje, nie sądzę, chyba że do szybszego odwalenia roboty, żeby resztę czasu mieć dla siebie.

Albo uciekają do konkurencji, bo brak im motywacju do pracy, np. z powodu zarządzania firmą i pracownikami w sposób jaki proponuje @januszek. Kasa to nie wszystko, gdy ktoś Cię obciąża pracą i jest wiecznie niezadowolny, to szukasz innej pracy, no chyba że ktoś jest masochistą. Mnie jak praca przestaje odpowiadać, idę do innej. Pracy jest sporo, zaś pracowników mało. Gdy słyszę jak ktoś mówi, że nie ma pracy, to najwyraźniej jest leniem.


(XOR) #5

Nie gnoić ludzi za byle co :slight_smile:


(piterbenks) #6

Lepsza pensja , jakieś premie dla osob, które mają najlepsze wyniki w pracy
Dobry sprzęt, monitory
wygodne siedzenia w firmie
można raz na jakis czas urządzić jakąś imprezę integracyjną. Niech ludzie się ze soba pobawia, lepiej się poznaja. Wtedy atmosfera od razu robi sie mniej gęsta.
Zbliżają się święta, można byłoby dla nich sprezentować jakieś kosze smakołyków, typu: https://www.nobilia.pl/kosze-upominkowe/kosze-prezentowe/drobne-upominki/


(WODZU) #7

Wiele firm stosuje metodę zatrudniania ludzi, którzy mają rodzinę na utrzymaniu i kredyt dożywotni. Wtedy wystarcza straszenie zwolnieniem :wink:


(ariiell) #8

Dobre warunki: wynagrodzenie, atmosfera, możliwość rozwoju - to zawsze działa na motywację. Spotkania organizacyjne, chwalenie rezultatów (nawet małych kroczków), w przypadku problemów “burze mózgów”, zamiast nagany - rozmowa. Oczywiście spotkania integracyjne, premie, pakiety medyczne, szkolenia (np. językowe) również wpłyną pozytywnie na motywację do pracy. Wszystko zależy od podejścia pracodawcy i pracowników. Jeżeli relacja jest toksyczna z którejkolwiek ze stron, trudno będzie ją “naprawić”.