Jak w internecie wyszukać plik (np. możliwy do pobrania), gdy się zna tylko jego nazwę?

Nie wiedziałem, gdzie przyłączyć ten temat, więc dodałem go tutaj. Otóż - często spotykam się z filmem, gdzie widzimy pojedyncze klatki z tego filmu (utworzone przez video thumbnails maker) i jest tam pokazana nazwa pliku np. 1b3b4ad7d5.220.mp4, ile waży itd. Mam więc pytanie - jak znaleźć film, gdy nie ma obok zdjęcia klatek linku do miejsca pobrania filmu. Bo jak wpisuje po prostu w Google to mi wyszukuje miejsce, w którym już wcześniej widziałem zdjęcie “sklatkowanego” filmu.

Najlepiej zapytać w komentarzu pod filmem, co to za film?

Przede wszystkim to na jakiej stronie(ach) spotykasz takie filmy (te klatki)?

Jest pobieranie filmów legalne i nielegalne.

Wszystko zależy od filmu, oraz formy jego pobierania.

Czyli od tego na jakiej stronie widzisz dany materiał dotyczący filmu i w ogóle czy jest  na takiej stronie w ogóle możliwość do jego pobrania.

Pobierać można ze źródeł legalnych, oraz warezów i torrentów, tak najogólniej mówiąc.

 

No jak się spytałem właściciela tego wszystkiego - gdzie te filmy można obejrzeć albo pobrać to mi odpisał: “I only trade”…

Tak więc nie jest to strona do pobierania filmów.

Jeśli chcesz pobrać dany film wpisujesz w przeglądarkę tytuł filmu i słowo download .

Poza tym na wielu stronach możesz oglądać i pobierać jakie chcesz filmy.

Na forum nie reklamujemy żadnych stron, ale wpisując dany tytuł filmu w przeglądarkę i dołączając słowo online, na pewno znajdziesz dany tytuł a za pomocą rozszerzeń przeglądarki, będziesz mógł go zapisać na swoim dysku komputera.

Oczywiście to są wskazówki ogólne.

Wszystko zależy od danego tytułu i jego dostępności w sieci, oraz formy jego pobrania na jaką się zdecydujesz.

 

Wiem i dlatego się pytam, czy można gdzieś wpisać nazwę pliku (nie filmu) i ci wyszuka. Już niekoniecznie w samej przeglądarce, ale może na stronach do uploadu i downloadu plików? I też nie chodzi o reklamowanie konkretnych stron tylko raczej o rodzaj strony, gdzie można takie coś wyszukać. Pytam się też o to dlatego, że właśnie nie znam nazwy tych filmów, bo na stronach jest sama nazwa pliku tzn. na zdjęciu.

Czyli podaj tutaj taką stronę i zobaczymy z “czym to się je”.

Po prostu daj link do takiej strony, gdzie widzisz takie zdjęcie i zobaczymy, o co chodzi, bo trochę nie jasno to opisujesz.

Poza tym, to oczywiście nie możliwe jest, żeby po adresie zdjęcia na danej stronie znaleźć film, który to zdjęcie przedstawia.

Przecież jeśli zdjęcie jest z jakiegoś filmu, a na stronie nie ma opisu z jakiego, to wszelkie informacje o zdjęciu takiej informacji ci nie dadzą.

Możesz wpisać adres takiego zdjęcia lub robiąc sobie jego kopię narzędziem wycinania i po zapisaniu na swój dysk w przeglądarce Google, włączając opcję “grafika” wyszukać coś w sieci.

Wówczas może dostaniesz zwrotnie w wyszukiwarce strony z podobnym zdjęciem i znajdziesz tam tytuł samego filmu , ale jest to raczej bardzo rzadka sytuacja, może się sprawdzić, jeśli dane zdjęcie z filmu jest jakimś zdjęciem szerzej występującym w sieci opisującym akurat dany tytuł.

Zawsze można sprawdzić.

Nie zrozumiałem cię wcześniej i stąd moje odpowiedzi nie na temat.

Trochę dziwi mnie jednak sytuacja, że znasz  strony, gdzie są zdjęcia z filmów, a nie ma opisu z jakich.

Czyli jak wyżej, informacja o fotce nie da się przełożyć na tytuł filmu, z którego pochodzi, jeśli grafika nic nie znajdzie.

Są oczywiście serwisy, gdzie taka informacja jest zawarta w samym adresie zdjęcia, ale to raczej te oficjalne, gdzie takie zdjęcia są opisane na stronie.

Poza tym informacja o filmie nie da ci oczywiście możliwości ściągnięcia tego filmu na dysk.

Cudem możesz znaleźć taki link do ściągnięcia filmu, jeśli akurat to zdjęcie co dasz do wyszukiwarki grafiki Googla, wynajdzie akurat odpowiedź na jakimś warezie. To teoretycznie jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne.

 

Nie nazwa fotki. Po prostu na fotce jest nazwa pliku.

To jest jeden z wielu przykładów, jak takie coś wygląda, z wyjątkiem tego, że w wielu przypadkach niestety nazwy plików, to są losowe cyferki i literki.

A jaka strona - tego nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że pełni funkcję internetowego albumu zdjęć, bo tam właśnie są tylko zdjęcia i gify.

No nic to, w ogóle cię nie zrozumiałem. Myślałem, że chodzi ci o kinematografię a tobie po prostu chodzi o produkcje indywidualnych twórców.

Nie znasz stron, więc nie będę nic wymyślał.

Tutaj masz oczywiście podaną stronę twórcy

https://vimeo.com/warwickmellow

oraz filmu https://vimeo.com/27932476

i tak radzę ci robić z takimi informacjami.

Po prostu czytać jak się da stronę, która jest podana na końcu i wszystko masz jak na tacy.

Jeśli nie ma żadnych informacji na pliku, który wstawił, to oczywiście adres strony i można próbować wejść na profil takiego twórcy.

Podaj link konkretnej pracy a będziemy szukać jak się “dobrać” do samego filmu.

Różnie to bywa i nie ma jakiegoś schematu, ale da się dojść do takiej produkcji.

 

 

Moim ulubionym programem do takich rzeczy jest Internet download manager. Kiedy jestem na stronie i oglądam film zaraz pokazuje się opcja download/ściagnij nawet jak żadne inne źródło dostępu do pliku z filmem nie jest dostępne. Działa na każdej stronie którą sprawdzałem youtube, kinomaniaki i wiele innych stron z filmami. Wersja na 30 dni bezpłatna, ale pobawić się można i wypróbować jak działa. Polecam.

No tak, ale kolega ma tylko wejście na stronę, gdzie autor uploadował jedynie Thumbnails z danej pracy, którą oczywiście lub nie gdzieś uploadował w formie filmiku.

 

 

Autor informował, że nie udostępnia filmu, tylko go sprzedaje - po co drążyć temat? Jeżeli chcesz legalni wejść w jego posiadanie, to zapłać jego autorowi.