Jak w jednym polu tabeli zapisać wiele wartości?

Mam w bazie tabele

“eq”

i chcę w niej zapisać wiele danych ale tu mam problem bo nie mam pojęcia jak.

Czy może ktoś mi powiedzieć w jaki sposób można to zapisać??

W tabeli “eq” mam 2 pola:

“nazwa”

i

“opis”

I w jaki sposób zapisać np 10 rekordów i potem jak je wyświetlić na stronie??

Zakładam, że chodzi o SQL?

Zacznijmy od tego-masz 2 pola, czy 2 kolumny? Raczej chodziło Ci o 2 kolumny. Więc dodając nowe rekordy do bazy, same będą się dodawały w kolejnych wierszach-jedno zapytanie, jeden wiersz. Zrób sobie kolumnę id i nadaj jej AI - wtedy wiersze będą się same numerowały.

Jeśli rzeczywiście chciałbyś trzymać wiele danych w jednym polu (choć nie widzę sensu) to zainteresuj się, czymś co nazywa się JSON. Odsyłam do Google :wink:

INSERT INTO eq (‘nazwa’, ‘opis’) VALUES (‘nazwa’, ‘opis’);

Ale to zapytanie dodaje raz. A jak potem do tego co jest chcę jeszcze dodać nowe rzeczy to jak zrobić?? i chodzi o to że każda rzecz jest przypisana do jakiegoś usera.

A jak w grach sa zrobione “plecaki”?? że tyle rzeczy jest to jak to jest zapisane w bazie mysql??

Już raz to pisałem dość rozlegle, poszukaj :stuck_out_tongue:

Wszystko jest zapisane w tabeli w taki sposób jak jest napisane wyżej. Masz tabelę z itemami i do pól w plecaku dajesz id z itemów w bazie.

Mógłbyś chociaż napisać w jakim temacie to pisałeś mniej więcej. Bo masz 1929 postów to zanim znajdę to trochę minie.

Musisz określić w jaki sposób chcesz itemy przetrzymywać w grze i wtedy dopiero myślisz jak je przechowujesz w bazie.

Przede wszystkim dodaj do tabeli kolumnę z id-bez tego nie ruszysz, a nawet jeśli to będzie bardzo niewygodnie. A później dodajesz rekordy tak jak napisał drobok , 1 zapytanie do bazy = jeden rekord dodany. W zapytaniu nie uwzględanij id, ono będzie Ci się samo numerowało (o ile ustawisz AI dla tej kolumny). Poczytaj w google o wstawianiu informacji do bazy, jak wpiszesz “INSERT INTO” będziesz miał masę stron z wyjaśnieniami jak tego używać

TABELA ‘rzeczy’:

id nazwa opis

TABELA ‘plecak’

id id_user

TABELA ‘rzeczy_w_plecaku’:

id_rzecz id_plecak

jak wyciagać rzeczy z plecaka?

SELECT * FROM rzeczy_w_plecaku WHERE id_plecak=2 ;

poczytaj o relacjach w bazach danych…

Dodane 27.07.2011 (Śr) 9:22

do rzeczy w plecaku mozesz dodac kolumne id_user wtedy masz mozliwosc posiadania kilku plecakow dla usera…

Mam w bazie tabele “eq” pola:

1 “id”

2 “nazwa”

3 “opis”

4 “kosztbuy”

5 “kosztsell”

I mam tabele user w której są użytkownicy sa pola:

1id

2login

3haslo

4eq

I właśnie chciałbym żeby itemy danego gracza były zapisane w polu “eq” ale nie wiem jak kila rzeczy zapisać do 1 pola.

Ale z tego co piszecie to rozumiem ze można inaczej jakoś trzymać te itemy ale nie rozumiem jak.

Jak możecie to wytłumaczcie lepiej jak to wy byście zrobili.

Jak chcesz do jednego pola podziel to jakimś znakiem a potem jak rozdzielaj przed odczytem i daj je do tablicy jak byś na plikach robił :stuck_out_tongue:

No właśnie ja myślałem że do 1 pola to się robi ale piszecie ze można jakoś inaczej to napiszcie jak.

Nie bardzo zrozumiałem to co wcześniej napisaliście. Jak ktoś może to niech poda jakiś przykład albo lepiej wytłumaczy jak to zrobić.

Ja nie mam pojęcia jak to zrobić dlatego się pytam na forum i chciałbym żebyście podali najlepszy sposób jak to zrobić i dokładnie wytłumaczyć bo jak na razie to nic nie rozumiem.

Jak tego nie rozumiesz to się nie pchaj bo i tak nic ci z tego nie wyjdzie, wiem co mówię bo podobnie zaczynałem. Najpierw bierz się za kursy z neta a potem staraj się coś robić.

Kursy przeczytałem i trochę umiem ale nie wiem jak są te “plecaki” zrobione.

Proszę tylko o to żeby ktoś napisał jak mam zapisać w bazie danych wszystkie itemy należące do danego gracza a potem jeszcze żebym mógł dodawać inne itemy.

to jest relacja wiele do wielu, juz ci to napisałem wiec jakbys sie wysilil to analogicznie bys wpadł jak to zrobić

musisz zrobic 3 tabele i tam trzymać id_gracz id_przedmiot, a potem wyciagasz np samo id przedmiot to masz wszystkich gracyz ktorzy maja ten przedmiot i odwrotnie jak wyciagniesz id_gracz to masz wszystkie itemy tego gracza,

itemy dodajesz w tabeli eq, zadajesz pytania z elementarza baz danych, az głupio na to odpowiadać bo jest masa darmowych tekstów na necie o tym temacie…

Dobra już wiem jak to działa.

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze 1 pytanie:

Jak zrobić żeby w bazie jedno pole zwiększało swoją wartość o dana liczbę co jakiś czas?? np co 2 min jak to zrobić??

CRON

A możesz podać link do jakiegoś manuala??

Albo napisz jak to działa bo nie mogę znaleźć.