Jak w KMPlayer otworzyć napisy w formacie Presentation Graphic Stream (PGS) zawarte w plikach .m2ts i .mts

Jak w KMPlayer odtworzy napisy w formacie Presentation Graphic Stream (PGS) zawarte w plikach .m2ts i .mts

Jak ten “dziad” ma obsługę filtrów zewnętrznych , to można by zainstalować VSFILTER.DLL 32-bit (1.7.6) . Ma ?

zainstaluj  pot playera i bedziesz mógł bez problemu wszystko ustawić. bo np potplayer obsługuje filtry zewnetrzne i zresztą ma już ich wiekszość w sb.

 

zresztą potplayer jest niczym innym jak po prostu usprawnionym kmplayer. odkąd kmplayera przejeła jakaś tam pandora tv to soft schodzi na psy.

Konkretnie chodzi mi o czytanie napsiów przez IVONA (Opcja Lektor TTS/UIA)

Potplayer tak jest niczym innym jak po prostu usprawnionym kmplayer.

I tak KMPlayer i Potplayer działąją tak samo jeśli chodzi o Lektor TTS.

Sprawdziłem oba i widzę że nie potrawia czytać napisów PGS i SUP a .srt itp już tak.

Więc muszę używać HdBrStreamExtractor i SubtitleEdit by przekowertowac na np. srt

Po prostu szukam sposobu by czytała mi IVONA orginalne napisy z filmów .m2ts ale chyba czuję że nie uproszczę sobie tego nie wiem może się mylę

 

Domyślnie używam PowerDVD 14 Ultra czy wie ktoś czy ma opciję Lektor TTS/UIA

I dlaczego CyberLink każe sobie płacić tyle pieniędzy za PowerDVD skoro nie ma tyle opcji co np. Potplayer czy tu chodzi tylko oto że ma funkcje TrueTheater

To , że te szroty tjKMPlayer i Potplayer nie potrafią czytać napisów PGS to normalka .  Ciekawe jak z dźwiękiem DTS i TRUEHD ?

Trzeba wiedzieć , że napisy PGS czyli .sup tudzież .idx/.sub to nic innego jak zapisane obrazy .png. O ile ta IVONA potrafi przeczytać plik tekstowy , a takim jest .srt , .smi , to obrazu .png “przeczytać” nie potrafi . Otwórz w Notatniku plik .sup lub .sub i zrozumiesz dlaczego jest jak jest .

 

Presentation Graphic Stream

Dzięki KAZDAN63 właściwie problem tematu rozwiązny.