Jak w PROGRAMIE OpenOffice skojarzyć pliki z nim?

Witam .

jak w temacie.

Jak w programie (czyli jak z samego programu) przeprowadzi skojarzenia z plikami openoffica.

Nie mam zamiaru się ręcznie bawić w skojarzenia kilkudziesięciu rozszerzeń.

Mam wersje portable i pytam czy można to zrobić z poziomu programu.

Kilkudziesięciu?! Czyli masz zamiar wszystko otwierać OpenOfficem?

Z pozycji samego programu się nie da; nie znalazłem takiej opcji.

W systemie Vista można to zrobić tak: klikasz prawym na plik, wybierasz “otwórz za pomocą” i zaznaczasz program OpenOffice. Dodatkowo zaznacz “Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików” (w Pomocy OpenOffice’a też o tym piszą) :wink:

Tak, mam zamiar otwierać wszystko OpenOfficem. Niestety, w Twoim przypadku tak się da ale nie zawsze. Posiadam w biurze komputer z Windows XP i tylko z jednym programem. OpenOffice właśnie.

Po kliknięciu na nie skojarzonym pliku i wybraniu opcji wskazania ścieżki do programu czy to openofficeportable.exe czy openofficeportablewriter.exe nie pojawia się on na liście programów domyślnych a nadal jest zaznaczony jest Wordpad. Nie mogę instalować żadnych dodatkowych programów. Nie chcę grzebać w rejestrze. Any idea?

Nie można skojarzyć otwieranie plików przez jakiś program jeśli nie ma rozszerzeń .

Masz 2 opcje :

  1. Zainstalować OpenOffice , skopiować rozszerzenia typów plików i usunąć OpenOffice .

  2. Ręcznie dopisać rozszerzenia w " Typach plików " . [opcja folderów]