Jak w systemie Vista zalogować się jako użytkownik SYSTEM?


(fastman92) #1

Witam.

Jak można w Windows Vista zalogować się jako wszystko mogący użytkownik SYSTEM? Jest mi to potrzebne, bo czasem w Windows chce mieć pełną kontrole nad komputerem. :slight_smile: W google znalazłem jedynie jak to zrobić w XP. :slight_smile:


(Rafi Odb) #2

jak sie zakłada drugiego użytkownika to gdzieś tam sie to robi :slight_smile:


(zaklik) #3

System to jest chyba windows :stuck_out_tongue: . Wszystkomającym Userem jest Administrator , tworząc konto wybierasz czy jest to konto z ograniczeniami czy z prawami admina . Nie widzę powodu żebyś musiał się logować na konto Administrator , które i tak (chyba) standardowo jest wyłączone .


(Kolmar) #4

A co, jako admin to nie masz pełnej kontroli :lol: . Coś mi się tu zdaje, że chcesz tą wiedzę wykorzystać niewłaściwie.


(fastman92) #5

Tak wiem. Ale do niektórych części systemu nie ma dostępu nawet administrator. Wiem, że SYSTEM to windowsm, ale pisze ten post, bo była intrukcja w necie jak zalogować się do SYSTEM. Użytkownik SYSTEM to wspólne inaczej, bo np. ekran logowania jest od niego. :smiley:


(Kolmar) #6

Chętnie dowiem się do jakich. Podaj jakiś przykład.


(fastman92) #7

Chodzi o to, że niektóre pliki itp. w Windows choć jestem administratorem, są dostępne jedynie dla Windows. A jedynym sposobem wejścia tam jest uruchomienie bootowalnego Linuksa. :o

Przykład: C:\Users\All users*


(fastman92) #8

Pliki od systemu czyli: C:\Users\All users jak narazie.


(Kolmar) #9

Ja tam nie widzę żadnego problemu.


(fastman92) #10

To jak to zrobić, aby podfoldery All users stały się moją własnością?


(Spam) #11

takeown /?


(Kolmar) #12

Nie wszystkie podfoldery :stuck_out_tongue: Te, które są ukryte i dostajesz odmowę dostępu to są tylko dowiązania.


(fastman92) #13

Wasacz , Poszukam na temat tego polecenia do uprawnień informacji. Spróbuje popodmieniać pliki exe SYSTEMu. rokko , Tak widze właśnie, że wyglądają jak skróty z strzałkami. Co zrobić aby uzyskać dostęp do np. C:\Users\All User\Dane aplikacji?


(Kolmar) #14

C:\Users\All User\Dane aplikacji to jest nic innego jak lokalizacja C:\Users\nazwa_zalogowanego_usera\AppData


(Kamil321) #15

Z linuxa podmieniasz w system32 Ulitman.exe na kopię cmd.exe i na ekranie logowanie logo win + u i masz cmd na ekranie logowania... wpisujesz explorer i jesteś na "SYSTEM". Vortal kiedyś o tym pisał :slight_smile:


(fastman92) #16

rokko , Nie wiedziałem. Rzeczywiscie może tak być. :? Kamil432 , Dzięki za odpowiedź. Twój sposób na 95 % powinien zadziałać. Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem.


(Kolmar) #17

Tak, zgadza się :lol: