Jak w systemie Vista zalogować się jako użytkownik SYSTEM?

Witam.

Jak można w Windows Vista zalogować się jako wszystko mogący użytkownik SYSTEM? Jest mi to potrzebne, bo czasem w Windows chce mieć pełną kontrole nad komputerem. :slight_smile: W google znalazłem jedynie jak to zrobić w XP. :slight_smile:

jak sie zakłada drugiego użytkownika to gdzieś tam sie to robi :slight_smile:

System to jest chyba windows :stuck_out_tongue: . Wszystkomającym Userem jest Administrator , tworząc konto wybierasz czy jest to konto z ograniczeniami czy z prawami admina . Nie widzę powodu żebyś musiał się logować na konto Administrator , które i tak (chyba) standardowo jest wyłączone .

A co, jako admin to nie masz pełnej kontroli :lol: . Coś mi się tu zdaje, że chcesz tą wiedzę wykorzystać niewłaściwie.

Tak wiem. Ale do niektórych części systemu nie ma dostępu nawet administrator. Wiem, że SYSTEM to windowsm, ale pisze ten post, bo była intrukcja w necie jak zalogować się do SYSTEM. Użytkownik SYSTEM to wspólne inaczej, bo np. ekran logowania jest od niego. :smiley:

Chętnie dowiem się do jakich. Podaj jakiś przykład.

Chodzi o to, że niektóre pliki itp. w Windows choć jestem administratorem, są dostępne jedynie dla Windows. A jedynym sposobem wejścia tam jest uruchomienie bootowalnego Linuksa. :o

Przykład: C:\Users\All users*

Pliki od systemu czyli: C:\Users\All users jak narazie.

Ja tam nie widzę żadnego problemu.

To jak to zrobić, aby podfoldery All users stały się moją własnością?

takeown /?

Nie wszystkie podfoldery :stuck_out_tongue: Te, które są ukryte i dostajesz odmowę dostępu to są tylko dowiązania.

Wasacz , Poszukam na temat tego polecenia do uprawnień informacji. Spróbuje popodmieniać pliki exe SYSTEMu. rokko , Tak widze właśnie, że wyglądają jak skróty z strzałkami. Co zrobić aby uzyskać dostęp do np. C:\Users\All User\Dane aplikacji?

C:\Users\All User\Dane aplikacji to jest nic innego jak lokalizacja C:\Users\nazwa_zalogowanego_usera\AppData

Z linuxa podmieniasz w system32 Ulitman.exe na kopię cmd.exe i na ekranie logowanie logo win + u i masz cmd na ekranie logowania… wpisujesz explorer i jesteś na “SYSTEM”. Vortal kiedyś o tym pisał :slight_smile:

rokko , Nie wiedziałem. Rzeczywiscie może tak być. :? Kamil432 , Dzięki za odpowiedź. Twój sposób na 95 % powinien zadziałać. Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem.

Tak, zgadza się :lol:

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9005