Jak w thunarze tworzyć archiwa spod PPM?

Usiłuję zaprzyjaźnić się ze środowiskiem XFCE. W tym celu zainstalowałem stabilnego Debiana. Nie wiem jak w menedżerze plików thunar tworzyć archiwa używając prawego przycisku myszy PPM. Przykładowo: zaznaczam kilka katalogów z danymi, wybieram PPM i z rozwijającego się podmenu wybieram “Utwórz archiwum”. Otrzymuję wtedy komunikat, że: “Nie udało się utworzyć archiwum, nie znaleziono odpowiedniego programu”. O jaki program chodzi? Mam zainstalowane pakiety: thunar-archive-plugin, p7zip, p7zip-rar, p7zip-full. Co jeszcze trzeba doinstalować? Proszę o pomoc.

Zainstaluj pakiet thunar-archive-plugin. Zamknij i uruchom ponownie program Thunar i zobacz czy będą opcje. Jak nie będzie to się przeloguj, powinny się pojawić.

W pierwszym poście napisałem, że pakiet thunar-archive-plugin jest zainstalowany, w menu jest widoczna opcja “Utwórz archiwum”, lecz jedyne co się dzieje, to ten komunikat o braku “odpowiedniego” programu.

A masz zainstalowany jakiś program do pakowania?

Napisałem w pierwszym poście jakie programy mam zainstalowane.

Przepraszam, nie doczytałem do końca.

Pokaż zawartość katalogu
/usr/libexec/thunar-archive-plugin/
lub jeśli nie istnieje to
/usr/lib/thunar-archive-plugin

The Thunar Archive Plugin - since 0.2.0 - provides a generic scripting interface for archive managers, so basicly every archive manager that supports the required command line switches (or an equivalent D-BUS interface) can be used with Thunar. See the README file in the source distribution for further details about the process of adding a new archive manager.

Jednym słowem wspierane są archiwizatory, które mają obsługę przez D-Bus lub opcje używane w skrypcie, a w zasadzie parametry.
Zainstaluj np. xarchiver lub file-roller.
Skrypt je wykryje i powinno działać.

@anon741072 Żadnego z tych katalogów nie ma w moim systemie :slight_smile:
@Domker Zainstalowanie pakietu file-roller rozwiązało sprawę. Jednakże zainstalowało się na tyle dużo “zależności”, że teraz to już chyba doinstaluję nemo i będę go używać zamiast thunara.
Dziękuję wszystkim za pomoc.