Jak w Windows 7 zmienić ikonę pliku?

Jak w Windows 7 zmienić ikonę plików .htm i .html Opery Stable?

Jest to banalnie proste, jeśli chodzi o oznaczenie plików IE - te mogę zmienić kilkoma kliknięciami programem np. TuneUp na dowolne. Jeśli jednak domyślną przeglądarką jest Opera Stable, to ta zmiana się nie dokonuje - nie, bo nie i koniec. Z Operą Developer też nie ma kłopotu.

Jakiś pomysł? Z góry dziękuję.

Przeinstalować Operę Stable?

Minusy:

:heavy_minus_sign: możliwa utrata profilu przeglądarki (hasła, dodatki, historia, formularze, zakładki itd.) - więc przy deinstalacji uważaj by go nie usunąć, bo raczej nie on powoduje problem, a bardziej jakieś pliki z katalogu instalacyjnego jaki wybrała / wybrałeś (jak był wybór w instalatorze).

Co znaczy że wersja developer ma możliwość zmiany ikony, nie podoba się tobie domyśla ikona Opery (białe czy tam niebieskie “O”)?


http://www.tweaks.pl/automatyczne-odswiezanie-ikon-na-pulpicie/ - może przynajmniej przy Operze Stable zmieni się na czerwone “O”.

Właśnie o to chodzi, że nie chcę “O” - w żadnym kolorze. Ale nie wiem, jak zmienić ikonę tego typu plików. Przy innych przeglądarkach domyślnych, nie ma z tym żadnych problemów. Przyzwyczaiłem się, że pliki .html to niebieska litera “e” (stary IE) i taką chcę mieć nadal.

1 polubienie
Poradniki anglojęzyczne jak podmienić ikonę pliku (kliknij aby przeczytać):

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/hh127427(v=vs.85).aspx


Chyba więc czas zainstalować pełnoprawnie Operę i takie coś przetestować.


Jak znasz trochę angielski to tu masz poradniki krok po korku:

https://www.sevenforums.com/tutorials/57455-file-extension-icon-change-default-icon.html
http://www.winhelponline.com/blog/default-programs-editor-change-file-type-icon-windows-7-vista/
http://www.winhelponline.com/blog/change-default-icon-file-type-windows/

Jak coś polecany program “FileTypesMan” z pierwszego poradnika daje radę na Windows 10.

aplikacja opis pobieranego elementu
www.nirsoft.net/utils/filetypesman.zip - aplikacja 32 bitowa
www.nirsoft.net/utils/filetypesman-x64.zip - aplikacja 64 bitowa
www.nirsoft.net/utils/trans/filetypesman_polish.zip - spolszczenie
filetypesman-x64-x86-spolszczony.zip (143,6 KB) - aplikacja 32 i 64 bitowa, zintegrowane spolszczenie - (plik na potrzeby wątku, zalecane sprawdzanie aktualizacji spolszczenia i aplikacji we własnym zakresie w przyszłości)

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe,-19

to ścieżka do ikony “e”:

obraz

Raczej taka sama na Windows 7.

Myślę że to już nie ma szans by Opera nie dawała zmienić ikony - najwyżej zabezpieczyłbym ten klucz w rejestrze przed edycją jak tak robi.

filetypesman - znakomity, szybki, nie trzeba instalować, czytelny i… kompletnie nieskuteczny. Wielkie czerwone “O” nadal wyświetlane jest w przypadku plików .html i .htm. choć różne programy pokazują coś innego.

1 polubienie

Ale nie ustawiaj dla “Opera.exe”/“Luncher.exe” tylko dla .html / .htm

Już pobieram instalator Opery i zobaczę czy na Windows 10 też tak miesza.


image

image

U mnie działa, próbuj z panelu sterowania skojarzyć z inną przeglądarką:

control /name Microsoft.DefaultPrograms /page pageDefaultProgram

Skojarzyć potem z Opera Stable.

I ponowić w “FileTypesMan”.


Efekt oczywiście sprawdzaj w katalogu (np. Pulpit) z plikiem.

Widzisz to, co ja? Plik .html, adres ikony: C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe,-19 ale wyświetlany jest w katalogach, jako “O”.
Schowek01

Podejrzewam co może być przyczyną. Od w7 w górę niektóre aplikacje na sztywno przypisują ikony do danych rozszerzeń jeśli te rozszerzenia są domyślnie w nich otwierane. Sporo czasu się z tym męczyłem, aż znalazłem rozwiązanie. Polecam lekturę:

Jest trochę zabawy, ale można dowolnie przypisywać ikony rozszerzeń bez żadnych ograniczeń. Wygląda na bardzo skomplikowane, ale w sumie po pierwszym ustawieniu kolejne robi się szybko.

To przy okazji widać że to jest nie wiadomo od czego zależne, niestety nie mam już dawno Windows 7 by test był bardziej wiarygodny.

Dzięki. Pozornie zawiłe, ale w sumie do zrobienia. Może tylko jeden kłopot się tu pojawia. Bo mnie nie chodzi o ikonę innego, zainstalowanego w systemie, programu, ale o ikonę zupełnie spoza systemu. Z tym, że teraz już jakoś powinienem sobie poradzić. Chyba… :slight_smile:

Na przykładzie pokazywali plik photoshopa - spoza systemu, więc jak i dla nie go się udało to powinno i dać radę dla htm/html

htm - HTML (Hypertext Mark-up Language) document files. The default program is Internet Explorer.

html - HTML (Hypertext Mark-up Language) document files. The default program is Internet Explorer.

Może usuną dziwne wartości z rejestru i po skojarzeniu z Operą po przez Panel sterowania, zacznie TuneUp / FileTypesMan pomyślnie podmieniać ikony.

Jasne - dopóki domyślną przeglądarką jest IE, Firefox, Opera developer, Chrome, to ten sposób działa, ale gdy domyślna jest Opera stable - to nie.
Ostatecznie po prostu przesiądę się na Operę dla developerów, wersję eksperymentalną i tyle, tak będzie najprościej.

Dzięki. :slight_smile:

1 polubienie