Jak w WL-5460AP zmienić IP komputera na WiFi?

Witam,

Jak w WL-5460AP zmienić IP komputera na WiFi? Jak zmienię w systemie to nie mam połączenia w Internecie, więc AP nie chce zaakceptować nowego IP.

By komputer miał neta, jego IP musi być z zakresu jakim dysponuje (ustawiony jest) w ruterze. jeśli przydzielisz mu IP z poza tego zakresu, komputer w ogóle nie będzie należał do Twojej sieci. Przykładowo jeśli ruter przydziela IP z zakresu 192.168.0.20~192.168.0.65 to dowolne IP z tego zakresu sprawi, że komputer nadal będzie w sieci, ale już ustawienie IP na 192.168.0.72 sprawi, że komputer będzie poza siecią. by to zmienić musisz albo przydzielić IP z zakresu sieci, albo rozszerzyć zakres sieci IP w ustawieniach rutera

Wcześniej miałem IP 192.168.1.33 , teraz 192.168.1.29 , a chcę znowu 192.168.1.33. Gdy zmieniam nawet o 1 ostatnią liczbę to AP tego nie akceptuje.

Jak zmienić ten zakres?

Nie znam oprogramowania tego routera (a raczej punktu dostępu).

Wg mnie musisz gdzieś w ustawieniach routera przydzielić statyczne IP (rezerwacja IP), a dokonujesz tego przez wpisanie adresu fizycznego karty sieciowej komputera (MAC) i przydzielonego adresu IP.

Standardowo adres IP się zmienia po wygaśnięciu dzierżawy (czas dzierżawy też da się zwykle ustawić w panelu routera).