Jak wczytać jedną linijkę pliku do tablicy znakowej C++

Witam
Mam problem chce z pliku txt wczytać dokładnie jedną linijkę tekstu.Musi być to do tablicy char (nie wolno “stringów” używać. Nie wiemy  ile linijka ma znaków, wiemy za to że jest bez spacji. Mój pomysł niestety nie działa 
:( 
klucz-tablica na 1000 komórek (tyle max ma linijka)
x-zmienna na podstawie której chciałem weryfikować czy to znak jeszcze tej samej linijki
@-na jej podstawie będę później w kodzie weryfikował koniec interesujących mnie znaków(choć pewnie i tak przepisze do później do tablicy dynamicznej)
 

plik.open(wej);

 do{



 	plik>>x;

 	if(x!='\r\n')klucz[licznik]=x;

 	else klucz[licznik]='@';

 	licznik++;



 }while(x=='\r\n');

 

#include <iostream>

#include <fstream>



const int BUFFER_SIZE = 1000;



int main () {

  char input[BUFFER_SIZE];

  std::ifstream file;

  

  file.open ("example.txt");

  file.getline(input, BUFFER_SIZE);

  file.close();

  

  std::cout << input << std::endl;

  

  return 0;

}

IN:

To jest pierwsza linijka tekstu

To jesy druga linijka

Tu jeszcze

trochę

linijek

dopisałem

OUT:

To jest pierwsza linijka tekstu

To jak dopuszczą mnie zamiast ciebie do sesji? #MajMotzno

PS.
Formatowanie kodu mnie rozwala na tym froum.

Dzięki :slight_smile:
Formatowanie zrobiło mi się samo takie ;( Tak racja, to dodatkowe zadanie na studia ale niestety sesji byś nie zdał,  z getline() robiłem wcześniej i jest mega nie efektywne bo kiedy tworzymy tablice 1000 komórek, a tekst ma 4 znaki to mamy 996 komórek złomu które później ciężko obciąć. Do tablicy dynamicznej potrzebna by nam była liczba znaków więc też kiepsko…Ewentualnie można by znaleźć jakiś pierwszy “inny” znak i przepisać do następnej tablicy, tylko teraz wróżenie jaki to znak bo nie zawsze to będzie " "…
///////////////

Dobra ogarnąłem, rzeczywiście ten getline() jeszcze raz spróbowałem i troszeczkę inaczej dało radę, złom obciąłem takim ifem jakby ktoś na przyszłość chciał:
 

int LicznikZnak(char* tab, int wym){



	int licznik=0;



	for(int i=0; i<wym; i++) if(tab[i]=='\0')return i;



	}

ta zmienna licznik nie potrzebna 
Pozdrówki :wink: