Jak wczytać pliki w html z "nadkatalogu"

witam,

mam problem z wczytaniem obrazków w kodzie html. Wiem, że przy wczytywaniu z katalogu bieżącego wpisywało się “./obrazek.jpg”. Moja sytuacja wygląda następująco:

pokaz.jpg

Plik html jest zapisany w np. jak na powyższym rysunku w katalogu “strona www”. Chcę w tym pliku umieścić kod, który wczytuje pliki z katalogu głównego. Czy nie powinno być przypadkiem “…/nazwa_pliku.jpg”? Dodam, że wpisywałem ścieżkę bezwzględną “ftp://ftp.nazwastrony.com/obrazek.jpg” ale ftp jest chroniony hasłem (nie mogę tego zmienić, bo tak musi być), ale to nic nie pomogło…

z góry dzięki za pomoc

koniecznie sprawdź poprawność nazw katalogów i pisowni - bez polskich znaków. Unikaj wielkich liter - niektóre serwery ich nie widzą. Spróbuj zmienić nazwy na długość pomiędzy 3-8 znaków. sprawdź rozszerzenie pliku graficznego. z różnymi już problemami się spotykałem a to były najczęstsze błędy.

jeśli dobrze zrozumiałem kod powinien wyglądać tak:

…/katalog_glowny/obrazek.jpg (o ile dobrze zrozumiałem :wink: )

Zamiast “ftp://ftp.nazwastrony.com/obrazek.jpg” daj “http://nazwastrony.com/obrazek.jpg” i nie będzie pytało o hasło

to niestety nie działa. Wywala komunikat “Permission denied”. Czyli brak autoryzacji…

A jak po prostu odnieść się do katalogu rodzica? Do katalogu bieżącego jest “./”, a jak wygląda oznaczenie dla katalogu wyżej(rodzica)?

“…/”

zobacz na przykład który podałem - zobaczysz różnicę.