Jak wejść do BIOS (Windows 10 go zablokował)

Cześć.

 

Właśnie zainstalowałem Windows 10 i widzę, że na dzień dobry zablokował mi wejście do BIOS-a.

 

Czy idzie to odkręcić - pozostawić użytkownikowi włączenie BIOS-u zanim uruchomi się system?

 

Jak już uda mi się wejść do bios-a i ponownie ustawić bootowanie z USB (pierwsze urządzenie bootujące) - ciekawe czy poczciwy Ghost poradzi sobie z przywracaniem Windows 10. Ktoś próbował ?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Jeśli zainstalowałeś może system z uefi, a wtedy ładuje się tak szybko, że ciężko trafić, spróbuj rad tutaj:

http://www.pcworld.pl/artykuly/398272/Sztuczki.z.BIOS.em.i.UEFI.optymalne.ustawienia.html

ja też zainstalowałem win 10, ale ja normalnie mogę wejsc do biosu.

moze pobierz nowe stery od producenta

Nikt niczego nie jest w stanie Ci zablokować - na działającym Windows 10 uruchom msconfig i w zakładce rozruch daj czas 5-10 sekund - zastosuj i zresetuj komputer - przy ponowny uruchomieniu będziesz miał możliwość i czas wejść w BIOS - w ostateczności korzystając z ekranu z wyborem systemu - tam są różne opcje - między innymi uruchomienie wejścia do BIOS-u. W menu z wyborem systemów dochodzisz do opcji rozwiąż problemy–>zaawansowane–>szukasz podobnego uruchomienie oprogramowania układowego UEFI - stamtąd po resecie komputera uzyskasz dostęp do funkcji BIOS-u.