Jak wejsc do BioSu?

Witam :lol:

Ostatnio kupiłek PC w sklepie wdalem sie w rozmowe ze sprzedawca(rowny gosc)i poszlismy na piwo, tak gadka sie potoczyla ze powiedzial “ty (imie) jest dobry wiec zrobie ci figla, zobaczymy czy sobie poradzisz”

Ja do konca nie wiem na czym on polega(polega, polegał) ale nie moge wejsc do biosu, jak włanczam Pc to odrazu po “piknieciu” wlancza sie windows, na czym to moze polegac??

płyta glowa ASRock K8Upgrade-NF3.

Typ BIOS’u AMI.

:frowning:

Jak tylklo odpalisz PC to trzymaj Delete!!

Po co trzymać ?? :-s

Raz naciska się Delete :wink:

Faktycznie równy gość :mrgreen:

W biosie zmienił sposób uruchamiania biosu , bądź to przez zmiane klawisza lub kombinacjii klawiszy (nowsze biosy niektórych płyt gł posiadają taką możliwość) aby powrócić do ustawień fabrycznych, odłaczyć kompa od zasilania i na kilka minut przełożyć zworke resetującą bios , nie poskutkuje to dodatkowo wyjąć baterie z płyty gł.

Zbych1 , wystarczy wyjąć sama baterie ostatio u qmpla się z tym męczyłem :stuck_out_tongue:

ja tez mam plyte ASRock i BIOS’a wlacza sie przez F2

Aszrot - F2.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=49780

Panowie poleglem, :frowning:

jednak bez wyjecia baterii badz pofiglowania ze zworka nie da rady.

:cry:

I trzymałem “del” i trzymałem “F2” i raz klikłem “del” i raz "f2"i to wszystko osobno i nic :o

dzieki wam ale tak na marginesie to nawet ładnie to wyglada “pik” i juz winda leci.

Dodatkowo jak masz klawiaturę bezprzewodową lub USB,nieraz trzeba podpiąć zwykłą PS2.

Czytaj komunikaty na ekranie na pewno F2 i trzeba wyczuć moment i wchodzi bez problemu do biosu.

Mam zwykla PS2,

Sam sie dziwie jakie wygibasy sie dzieja,

Wlancza sie komp przyciskiem

pikniecie

czarno (okolo 1.5sekundy)

i winda sie wlancza

sprawdzalem jeszcze “F1”

I pojedyncze stukniecia pulsacyjne