Jak wejść do ustawień sieci bezprzewodowej?

Nie mogę się połączyć z Wi-Fi w Windows 10. Mam bezprzewodowy odbiornik i sieć wcześniej działała. Przestała działać a ikonka z wyborem sieci zniknęła z paska zadań. Według porad znalezionych na stronie Microsoftu i wszelkich innych źródeł opcje związane z siecią bezprzewodową powinny znajdować się w  Ustawienia   >  Sieć i Internet. 

https://i.gyazo.com/8705df133e2e2cb720c50f8a0b989e0d.png

Niestety u mnie nie ma tam takiej zakładki, jak również paru innych np. Tryb Samolotowy. W takim wypadku nie wiem mam skonfigurować połączenie albo chociaż znaleźć listę dostępnych sieci Wi-Fi. Proszę o pomoc!

Podaj model laptopa możliwe że odbiornik wifi jest wyłączony czy zainstalowane masz wszystkie sterowniki.

Hmm nie używam W10 w tej chwili ale czy to Contoso i Fabrikam to nie czasem sieci bezprzewodowe? Poza tym daj screena z menadżera urządzeń oraz napisz model laptopa.

Chodzi o komputer stacjonarny. Ma odbiornik Wi-Fi na USB TP- Link, sterowniki są zainstalowane. Zamieszczony screen jest ze strony Microsoftu, nie z mojego komputera. 

Hej,

A karta widoczna jest w menadżerze urządzeń?

Pozdrawiam,

Tak, jest widoczna. Próbowałam instalować sterowniki zarówno z dołączonej do karty płytki (wersji dedykowanej Windows 10 w ogóle nie ma, więc wersje przeznaczone dla starszych systemów) oraz użyć domyślnych sterowników Windowsa. Efekt wciąż taki sam.

Hej,

A nie jest tak, że oprócz sterowników, zainstalowany został także program TP Link Wireless Utility? Generalnie on przejmuje zadania łączenia z sieciami WiFi, więc w systemie nie będzie można uzyskać połączenia - trzeba będzie to robić w programie.

Pozdrawiam,