Jak wejść w bios-płyta asrock?

Dzień dobry :slight_smile:

Postanowiłam dziecku odpalić starego PC - oczywiście po latach nie pamiętam loginu/hasła admina :frowning:

Nie wiem, co za cudo ta karta, ale spędziłam pół niedzieli z najróżniejszymi kombinacjami klawiszy, żeby się do trybu awaryjnego dostać.

Da radę to obejść jakoś?

Najśmieszniejsze, że nie wyświetla mi się w ogóle ta czarna strona ze specyfikacją itp.

Ciemno, ciemno - a potem się Windows ładuje od razu.

Trochę nieskładnie to napisane, chcesz wejść w tryb awaryjny w Windowsie, czy chcesz wejść do biosu?

Jeśli do trybu awaryjnego to podczas uruchamiania się kompa naciśnij F8, jeśli do biosu to pewnie wystarczy Delete.

Zmieniłam tytuł watku - z trybu awaryjnego na bios, bo o to mi chodzi.

Do trybu awaryjnego się dostać nie mogę, bo też o hasło woła.

I stąd ten bios. Niestety ani Del, ani różne inne kombinacje ( nawet te sugerowane w sieci dla Asrock ) nie uruchamiają mi biosu.

@aniq

Spróbuj jeszcze po starcie komputera naciskać klawisz F2.

Ok - dzięki!

będę próbować jak tylko się znajdę w zasięgu tego pc czyli za parę dni.

Komputer chciałam dziecku u dziadków włączyć, a tam znowuż nie mam netu ( tylko słaby z telefonu), dlatego chciałabym zebrać wcześniej informacje, co i jak.

Próbowałam też od nowa windowsa wgrać (płytę na szczęście mam), ale też nic się nie da zrobić…Tak jakby system nie chciał z płyty wystartować.

W biosie możesz mieć ustawione inne urządzenie, z którego komputer ma startować np. dyskietka. Możesz to zmienić w biosie w zakładce boot, a możesz też spróbować przy starcie komputera naciskać F12 powinno pokazać się menu, z którego będziesz mogła wybrać jakie urządzenie ma się zbootować w pierwszej kolejności.

Podejrzewałam coś takiego, że może mieć start z innego napędu ustawiony.

Fajnie - pierwszy raz jestem na forum komputerowym, i o ile rozumiem, co się do mnie mówi ( bo wiem jaki mam problem i coś już próbowałam z tym zrobić), to w życiu nie umiałabym napisać tego 'w Waszym języku" :slight_smile: :slight_smile:

Ale bardzo dziękuję, że mnie nie ignorujecie.

Spokojnie forum jest dla wszystkich :slight_smile: