Jak wejść w tryb ms dos na XP


(Lukasacm) #1

WITAM mam problem z kompem po włączeniu ładuje mi 5 sekund system i wyskakuje niebieska plansza z błędem i tak jest za każdym razem chce zrobić format dysku ponieważ nie może mi załadować systemu. Moje pytanie wiąże sie z tym co mam zrobić po włączeniu komputera aby wszedł mi w tryb ms dos by zrobić format dysku lub jest jakiś inny sposób na zrobienie formata. Z GÓY DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ


(Luc3k) #2

Odpuść sobie DOS-a, ponieważ zapewne system plików jaki masz na partycjach to NTFS, którego DOS i tak nie zobaczy. Najprościej było by, gdybyś posiadał płytę instalacyjną XP (oczywiście botowalną) i zaczął proces instalacji na nowo. Instalator sformatuje Ci partycję. Zanim uruchomisz ponownie komputer włóż płytę do napędu i czekaj, jeśli nie będzie się botował (uruchamiał instalator) to pisz, powiem Ci co dalej.


(Lukasacm) #3

Wkładałem płytke z windowsem (chyba nie jest zbotowana) wczytuje na początku pliki i po kilkudziesięciu sekundach wyskakuje jakiś błąd.


(Marcinch7) #4

Jaki?


(Lukasacm) #5

Ciężko mi w tej chwili powiedzieć bo to robie u kumpla. Jak dobrze pamietam to error hardware (nie jestem pewny do końca) a jak włączałem ten stary system co jest teraz to wyskakuje po chwili taki błąd stop c0000221 unknow hard error


(Luc3k) #6

Czyli instalator się uruchamia tak? I podczas wczytywania plików przez instalator pojawia się niebieski ekran?


(Lukasacm) #7

Tak dokładnie tak się dzieje.


(Luc3k) #8

To przyczyny szukałbym w sprzęcie. Ew. sprawdź jeszcze inną kopię XP.


(Helmut5) #9

możesz mieć uszkodzoną pamięć RAM wyjmij jedną jeśli masz kilka kości i zobacz czy się załaduje.

wyprubój raz na jednej raz na drugiej, no chyba ze masz tylko jedną kość to bedzie kłopot, często tak bywa a po zainstalowaniu systemu może działac pamieć znowu po włożeniu ale radził bym kupic nową, jesli sie okaże że to pamięc.

powodzenia


(Lukasacm) #10

Dzięki za odpowiedzi tam są 2 kości zrobie tak jak piszesz ewentualnie później dam znać czy to coś dało czy nie.


(Helmut5) #11

ok, napisz sam jestem ciekaw

powodzenia


(Lukasacm) #12

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC. Problem rozwiązany wgrany nowszy bios :slight_smile: