Jak wejść w ustawienia UEFI bezpośrednio podczas uruchamiania tabletu?

Witam, dawno temu kupilem tablet GoClever Insignia 1010W, działał on wtedy na WIndows 8, później zrobiłem aktualizację do Windows 8.1. Jeszcze nie było wtedy żadnych problemów. Podczas uruchamiania się tabletu przyciskami zasilania i wyciszania można było wchodzić do ustawień recovery, a z nich był przycisk przejścia do ustawień UEFI.

Parę dni temu zdecydowałem się wykonać aktualizację do Windows 10, i tutaj zaczęły się schody. Teraz przy uruchamianiu sprzętu kombinacją przycisk zasilania i wyciszanie otrzymuję błąd dotyczący braku partycji recovery:

 

Wciąż mogę wejść w ustawienia UEFI z menu “Odzyskiwanie” w ustawieniach samego systemu, jednak czy jest możliwość naprawy tego tak, aby przy wciskaniu zasilania i wyciszania tablet dawał możliwość wejścia w ustawienia?

W tej chwili gdy system nie będzie w stanie się uruchomić tablet nadaje się chyba tylko do kosza.

 

Manual

Nie ma tam ani jednego słowa o ustawieniach UEFI lub trybie recovery.

Czy naprawa MBR coś pomoże? Tablety z systemem Windows mogą nie mieć partycji recovery? Teraz próbuje on wejść w tryb przywracania, ale nie może tego zrobić, bo podczas aktualizacji do 10 samoczynnie usunięta została partycja recovery.