Jak wgrać bazę danych w PhpMyAdmin?

Witam, zrobiłem backup bazy przez phpmyadmina, i teraz nie wiem jak go z powrotem wgrać.

Klikam na ikonkę SQL, wybieram import plików, wybieram kopię bazy danych (o nazwie localhost) i klikam wykonaj. Na koniec wyskakuje mi błąd, że taka tabela już istnieje, i nie można jej wgrać. A baza danych jest pusta… Kompletnie pusta.

W plikach kopi bazy masz pewnie instrukcję tworzącą daną tabelę w bazie SQL.

Musisz usunąć wszystkie istniejące tabele w bazie i dopiero wgrywać pliki kopi.

Tak jak kalamita - teraz możesz skasować wszystkie tabele i zaimportować plik sql.

Można też robiąc eksport, przy strukturze wybrać IF not exists lub po prostu Drop Table.

Jak to wszystkie tabele? Nie wiem które to są wszystkie tabele, baza waży prawie 20mb więc tekstu jest tam bardzo dużo.

A baza utworzona na serwerze jest kompletnie pusta.

EDIT:

A jak to zrobić? Mam bazę w formacie .sql i co dalej?

W myadminie wybierz odpowiednią bazę, zrób kopię AKTUALNEJ struktury tabel - włącznie z danymi (na wypadek gdyby coś poszło nie tak),

skasuj wszystkie tabele i zaimportuj STARY plik.sql

Właśnie tak zrobiłem, zrobiłem kopie bazy danych. Usunąłem starą bazę i zrobiłem nowa o identycznej nazwie i haśle.

w phpmyadminie mam teraz coś takiego:

bazakt9.jpg

Tak, teraz po kliknięciu w niebieski link (zakryty pod napisem baza_danych) po prawej stronie wybierz import.

Zrobiłem tak jak kazałeś. Niestety po chwili pokazuje sie białe tło w miejscu opcji (importu,eksportuj, itp).

Odświeżam i jest bez zmian. Baza wciąż nie jest wgrana. :frowning:

EDIT:

Probowałem wgrać jeszcze raz i wyskoczył taki błąd:

Albo usuń nagłówek tworzący bazę, ale usuń istniejącą bazę.

A jak to usunać? Bo baza jest nowa, a nagłówek od nazwy bazy:

a>

A i jeszcze muszę dodać, że na jednej bazie jest php-fusion i phpbb by przemo.

Nie tutaj :!:

Otwórz plik .sql za pomocą dobrego edytora, który nie popsuje kodowania (polecam notepad2).

Usuń wpis tworzący bazę danych (całą linijkę)

CREATE DATABASE `punmu_erni`.......

zapisz zmiany i w myadminie znów zaimportuj bazę danych.

Było coś takiego:

I zrobiłem z tego:

Zapisałem, i sprawdzam czy działa.

Najpierw usuwasz, a potem chcesz z niej korzystać… To wcześniej było dobrze.

Ale linijkę

kazał mi L337 Crew usunąć. Zrobiłem tak, i wgrało się 6 tabel tylko i wyskoczył błąd:

Udało się !!

Tylko dlaczego forum nie działa? :evil:

Link: :?: :shock:

http://www.punmu.idl.pl/sk/forum/

EDIT:

Forum działa, ale nigdzie nie ma polskich znaków :cry: :cry:

Jak nie działa, jak działa? Tylko widzę jest problem z polskimi znakami, ale to już na inny topic (czyt. szukajka).

DROP DATABASE `punmu_erni`;

CREATE DATABASE `punmu_erni` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_general_ci;

USE `punmu_erni`;

Chodziło mi o coś innego…

Ponieważ na screenie pokazałeś, że MASZ pustą bazę danych, więc nie ma sensu jej tworzyć oraz … usuwać :wink:

Dlatego po WYBRANIU bazy (kliku na link po lewej stronie) importujesz cały plik sql ale bez tych trzech linijek.

Z tego co widzę - działa,

jednak masz problemy z kodowaniem. Poczytaj w internecie jak prawidłowo przenosić bazy danych z serwera na serwer.

Oki, wielkie dzięki za POMOC!! Szkoda że nie mogę rozdawać plusów.

Wielkie dzięki, temat do zamknięcia.