Jak wgrac filmy z kompa .avi na tablet nexus 7

nie wiem czy to tu? szukałem tematu android czy tablet i nie znalazłem. w razie czego moderator pomoże:)

kupiłem nexusa 7 wi-fi i nie wiem jak przenieść filmy . avi na nexusa7 wie ktoś? jeżeli tak to trzeba mi to wytłumaczyć jak chłopu ze wsi bom niekumaty w temacie. dzięki.

Czy do tabletu dołączony był także kabel USB? jeśli tak do podłącz przez ten kabel tablet do komputera, następnie wejdź do “Komputer > Dysk przenośny (Litera)”.

PS. poprawny dział na ten temat to telefonia-komorkowa-f12.html bo tablet się zalicza do telefonów komórkowych… tylko takich co już mocno ewoluowały.

Też tak uważam. Przenoszę do odpowiedniego działu.

może macie racje ale akurat ten nexus jak i zdecydowana większość nie ma slotu na kartę sim i z telefonem ani z dzwonieniem nie ma NIC wspólnego. to jak go przenieść do działu “telefony”? przeczy to wszelkiej logice. może czas na nowy dział?

StarterX4; wielkie dzięki za chęci ale to co mi poradziles to akurat wiem. i co dalej? pytanie brzmiało; “jak przenieść filmy . avi na nexusa7”. sorki ale tak się nie da przenieść! to jest android, raz a dwa nie obsługuje .avi co już napisałem we wcześniejszym poście. czytaj ze zrozumieniem plz.

druga sprawa, piszesz, “bo tablet się zalicza do telefonów komórkowych… tylko takich co już mocno ewoluowały”. rozumiem ze komputer tez jest już telefonem wg. tej logiki , bo, mocno ewoluował i ma już slot na kare sim. tak? czyli nawet zdecydowanie bardziej bo mój tablet takowego nie posiada.

avi to kontener, sprawdź jaki kodek jest użyty i doinstaluj brakujące kodeki.

W ten sposób da się każde pliki na tablet przenieść.

nie wiem jakie ma kodeki bo nie umiem sprawdzić na androidzie, wiem ze działa .mp4. można od biedy zrobić konwersje ale wolałbym mieć .avi bo to jest wygodniejsze. ale nie wiem jak zrobić.

A jaka jest nazwa filmu? W nazwie powinny być napisane kodeki audio i video.