Jak wgrać gry do steama gry po formacie

Witam, problem jest standardowy i powszechny, nie wiem jak wgrać gry do steama gry po formacie, z tego co czytałem to wejść w STEAM>PRZYWRÓĆ i wczytać steamapps, lub przeinstalować STEAMa i w plikach BACKUPS wrzucić steamapps, ale to nie działa, steam nie widzi gier. Na początku przed formatem był na dysku C, teraz zainstalowałem go na e:\gry\steam\Backups  a steamapps mam tu e:\Gry\SteamLibrary\SteamLibrary\steamapps\  i nie wiem jak to zrobić. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć krok po kroku łopatologicznie bo nie wiem co robię źle.

PS nie robiłem przed formatem żadnej kopi zapasowej, a nie chcę pobierać wszystkich gier od początku

Skoro nie robiłeś żadnej kopii, to niby z czego chcesz teraz przywrócić te gry? To że nie chcesz pobierać, nie znaczy że nie będziesz musiał tego zrobić.

Gdzieś się zgubiłem - napisałeś, że nie robiłeś żadnej kopii zapasowej, to z czego chcesz kopiować?

Zrobiłem Format dysku C, gry miałem na E, Steam na C, i nie chce pobierać wszystkich tych gier bo je mam na dysku E, ale nie robiłem żadnej kopii zapasowej po przez STEAM, chodzi mi czy da się wgrać te gry jakoś na STEAM?

Steam zainstalowany na C tak ? To wejdź w folder steamapps i tam w folderze common wklejasz folder z zawartością gry (nazwa folderu = nazwa gry). Następnie wchodzisz na Steam i dajesz by daną grę pobrać i zainstalować. Wystarczy kilka sekund by gra się pobierała. Potem wystarczy zastopować ściąganie - pauza, i prawym na tytule -> właściwości -> Pliki lokalne -> Sprawdź spójność plików gry. Dzięki temu zabiegowi, steam porówna co ściągnął z tym co jest i tyle. Zazwyczaj po takim zabiegu wystarczy tylko dociągnąć kilka brakujących bibliotek danych.

Ta operacja znana jest też choćby z Origin, gdzie jak wiemy nie da się tworzyć kopii zapasowych.

@EasyMan - na przyszłość rób kopie zapasowe na steam, oszczędzisz sobie niepotrzebnej roboty.

Skonfiguruj w Steamie, żeby wskazywał na D (tam gdzie są gry). Podczas próby instalacji powinien wtedy wykryć, że już jest i nie pobierać. Ewentualnie jeszcze później opcja “verify”.

Za pierwszym razem najlepiej zrób kopię katalogu gry, gdyby coś pomieszał.

No ja to samo miałem i po prostu ściągnąłem instalkę Steam’a zainstalowalem na C, zalogowałem się i “próbując instalować” z jedną z gier które miałem zainstalowane na E (także) wykrył wszystkie jakie były zainstalowane. A potem już jedynie weryfikacja każdej z gier.

Dzięki za pomoc, działa.

Widzę że temat stary ale nie chce ponawiac podobnym a wręcz identycznym pytaniem. A więc jutro przyjdzie mi nową płyta główna i będę reinstalowal system na nowo. System jest na dysku C a zaś steam jak i gry na dysku D. Moje pytanie brzmi czy będę musiał coś skopiować przed? by wszystko działało po reinstalacji systemu? raptem kilka dni temu robiłem system i dopiero co zdążyłem pobrać wszystkie gry i zainstalować. A teraz padła mi płyta i po zmianie będę robił system na nowo i chciał bym uniknąć ponownego tracenia czasu na pobieranie i instalację gier

Rozumiem że gry są juz zainstalowane na innej partycji / nie obrazy lecz wypakowana gra ?

Nie, wystarczy że w steam wskażesz ten sam katalog do instalacji.