Jak wgrać jave z terminala

Witam,posiadam ubuntu 10.04 lst,przeglądarka mozilla,wgrane openjdk java 6 runtime,openjdk java 6 web start,wtyczka icedtea java,i mimo tych programów nie mogę uruchomić gier na onecie i na wp. czata.Próbowałem wgrać javę ze strony firmowej ale coś nie chce mi się wgrać.Czy mozecie mi napisać jak wgrać jave z terminala aby działała.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Hmm…

sudo apt-get update && sudo apt-get install -y jre

Nie wiem jak jest z Icedtea Java, ale przy normalnej sunowskiej (czy raczej oraclowskiej) musiałem w Operze ręcznie wskazać ścieżkę. W Firefoksie w ogóle nie działa, ale akurat tam jej nie potrzebuję. Tu jest instrukcja do Opery.

Ja gdy wchodzą na stronę z grami na Onecie dostaję tylko taką informację

co mnie szczególnie nie dziwi, bo Onet jest akurat antylinuksowy. Natomiast czat na WP działa u mnie bez problemu, z Javy mam zainstalowane

roobal@ubuntu:~$ dpkg -l | egrep -e '(java|jre)'

ii ca-certificates-java 20100406ubuntu1 Common CA certificates (JKS keystore)

ii icedtea-6-jre-cacao 6b20-1.9.5-0ubuntu1~10.04.1 Alternative JVM for OpenJDK, using Cacao

ii java-common 0.34 Base of all Java packages

ii libaccess-bridge-java 1.26.2-3 Java Access Bridge for GNOME

ii libaccess-bridge-java-jni 1.26.2-3 Java Access Bridge for GNOME (jni bindings)

ii openjdk-6-jre 6b20-1.9.5-0ubuntu1~10.04.1 OpenJDK Java runtime, using Hotspot JIT

ii openjdk-6-jre-headless 6b20-1.9.5-0ubuntu1~10.04.1 OpenJDK Java runtime, using Hotspot JIT (hea

ii openjdk-6-jre-lib 6b20-1.9.5-0ubuntu1~10.04.1 OpenJDK Java runtime (architecture independe

ii tzdata-java 2010o-0ubuntu0.10.04 time zone and daylight-saving time data for 

roobal@ubuntu:~$

widocznie problem leży gdzie indziej. Spróbuj odinstalować wszystkie wtyczki Javy i zainstaluj albo po kolei i testuj każdą, albo zainstaluj tę od Sun/Oracle.

Pozdrawiam!

Jeśli chcesz zainstalować jave, flasha, kodeki i czcionki windowsowe polecam polecenie :

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

do Hard varda wgrałem to polecenie i nic dalej nie mogę pisać na czacie,cóż takie życie.A Roobal próbowałem też ze strony oracla ale jak ściągnę to coś nie może mi otworzyć tego programu.Dzięki wszystkim za pomoc ale znalazłem wyjście z problemu zamontowałem sobie jave na virtual boxie i póki co to tam korzystam z czata.Kiedyś sobie poradzę z tym problemem Pozdro!

http://linux360.pl/forum/thread-4197-po … l#pid34542