Jak wgrać kompilator hex do Dev C++?

Witam, mam program Dev C++ oraz kompilator, który z języka C przerabia na hex. Kompilator będzie służył do programowania układów PIC i pobrałem go z tej strony: http://www.microchip.com/stellent/idcpl … e=en534868

Dokładnie wybrałem: HI-TECH C PRO for PIC10/12/16 MCU Family in Lite mode v9.65PL1

Tu zaczyna się problem, zainstalowałem kompilator ale nie wiem jak go wgrać do programu Dev C++. Oczywiście projekt utworzyłem w środowisku C bo PIC programuję się w takim języku. Proszę o pomoc jak uruchomić ten kompilator.

Pozdrawiam.

Kompilatorów się nie wgrywa a DevCpp to nie jest najlepsze środowisko do podpinania niestandardowego kompilatora. Chcesz edytować kod w DevCpp? Śmiało. Kompilować musisz z linii poleceń.

To jak mam to zrobić ?

Zerknąć do instrukcji. Ewentualnie zrób to, co zrobiłoby 90% ludzi po pobraniu tego pakietu - jeśli potrzebujesz IDE, to zainstaluj HI-TIDE, które HI-TECH oferuje. To jedna z opcji w instalatorze, pierwsza u góry z tych “opt-in”.

Co do linii poleceń jeszcze - składnia to:

picc --chip=XYZ plik.c

To kompilator C a nie C++ - należy o tym pamiętać. XYZ to typ procesora. Listę można uzyskać pisząc:

picc --chipinfo

Dziękuje Ci za pomoc.

Pozdrawiam.