Jak wgrać podkłady do keyboardu Yamaha PSR 2500

Witam. To mój pierwszy post. Jeśli w złym dziale go umieściłem to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Chciałem zaznaczyć, że nieznam się na keyboardach, gram troche na akordeonie i chciałem nauczyć się na keyboardzie. Mam keyboard YAMAHA PSR 2500. Nie ma w nim stacji dyskietek, są wejścia na midi in/out i wyjście na słuchawki. chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość wgrywania podkładów na ten keyboard? Posiadam kabel midi/usb, jest jakiś progrem żeby za jego pomocą wgrywać podkłady? Albo odtwarzać je na keyboardzie? Na allegro widziałem FDD emulator zatępujący stacje dyskietek, jest możliwość dopięcia go do mojego keyboardu?

 

Proszę o wyrozumiałość nie znam się na tym, może ktoś miał taki problem i pomoże.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Mateusz

Skoro ma tylko midi in/out to FDD nima jak podłączyć, pozostaje tylko podłączać do komputera z z odpowiedniego softu sterować.

 

mateusz.stromiec@interia.pl, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

ok. to może mi ktoś powiedzieć jaki program będzie najlepszy do tego?

Ja znalazłem takie coś. Poczytaj trochę tego.

 

http://forum.studio-nagran.pl/printview.php?t=4820&start=0&sid=2f7dd08847b29b7f3f549e3153dc15dd

 

https://www.youtube.com/watch?v=0uEMFdZOiYk

Hej,

Generalnie można użyć dowolnego programu, który umożliwia odtwarzanie plików MID, KAR czy STY. Wystarczy w ustawieniach systemu/aplikacji zaznaczyć, że domyślnym urządzeniem MIDI ma być keyboard - dotyczy to Aimpa, Winampa czy vanBasco’s Karaoke Playera. Sporo aplikacji dla klawiszy - na przykład Style Playery - znajdziesz też tutaj: http://www.jososoft.dk/yamaha/software.htm.

Pozdrawiam,

Dimatheus