Jak wgrać XP, jak już mam zainstalowanego Win7?

Witam,

Mam pytanie - co zrobić żeby wgrać Windowsa XP, gdy już mam wgranego Windowsa 7? Mam utworzone na dysku trzy partycje (C - z Win 7, D - duża, E - 20GB, na niej myślałem postawić XP). Samo wgranie nie sprawi mi problemów, chodzi o to, co mam po instalacji zrobić, by bootmgr wykrywał i XP i Windowsa 7.

Z góry dzięki za pomoc.

Leć do kiosku i kup najnowszy, 9 numer PC Format. Właśnie się ukazał. Jest w nim temat - Windows nie startuje? Mamy na to sprawdzony sposób! Jest tam dokładna odpowiedź na twoje pytanie, jak przywrócić uszkodzony sektor rozruchowy w przypadku instalacji win xp obok siódemki. Może dostaniesz odpowiedź tu, na forum, ale zdarza się, że ktoś napisze ci źle. W PC format masz gwarancję sukcesu :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja-starszego-Windowsa-obok-nowszego,Blog,24440.html - Jak się przeczyta ze zrozumieniem, to nie idzie niczego popsuć i zrobić to za free…

Przeczytałem to i zgadza się. Napisane co i jak, ale w formie potwornie rozwlekłej. W PC Format wyjaśnione krótko, zwięźle i fachowo. No i w czasopiśmie masz mnóstwo innych ciekawych i przydatnych artykułów, lektura na dłuższy czas, więc te 7,99 zł + płytka to żaden wydatek. No ale zresztą co kto woli, nie? Dobrze jest korzystać i z forum i z fachowych czasopism i polecać sobie ciekawe artykuły :slight_smile:

A to nie wystarczy odpalić Seven z CD i wykonać “naprawę rozruchu”?

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, zrobiłem wg. poradnika na blogu, i wszystko śmiga - no, oprócz tego, że zamiast “Trwa uruchamianie systemu Windows” mam “Starting Windows”, i zaraz przechodzi do takiego ekranu wczytywania, jak we Viście. Trochę mnie to irytuje ale przeżyje :smiley: