Jak Windows 8 będzie działał na starym komputerze

Jak w temacie jak będzie działać Windows 8 na tym kompie:

 

Cpu: Intel Pentium 4 2.4ghz (OC do 3.2ghz)

Ram: 1,5GB

Gpu: Geforce 6200 128MB (Obsługuje Aero i te sprawy)

Hdd: 80GB

 

 

Powinien chodzić na full detalach, ale przy większej akcji może czasami przycinać.

 

 

Wymagania systemu:

  • Procesor : 1 GHz lub szybszy
  • Pamięć operacyjna: 1 GB RAM w przypadku systemu 32 bit lub 2 GB w przypadku 64 bit
  • Wolne miejsce na dysku: 16 GB dla 32 bit i 20 GB dla 64 bit
  • Karta graficzna: zgodna z DirectX 9 i sterownikiem WDDM

Więc powinno być ok. Jeśli teraz masz Win 7, to nie zauważysz różnicy w działaniu - będzie działać po prostu dobrze.

Zerknij na stronę producenta czy są sterowniki dla tego systemu pod 6200. Generalnie procesor b. słaby, RAM mało. Jak dla mnie do testów możesz wgrać 8, ale na co dzień nie najlepszy pomysł.

dla 6200 są stery na wszystkie os-y

Zainstaluj Windows 8.1 Update. Ciągnie ponad 2 razy mniej zasobów niż czysta ósemka. Odważył bym się ją postawić nawet na 512MB RAMu i 2-rdzeniowym atomie.

Na starym PCcie z 1GB RAM i Bartonem 1.8GHz postawiłem ósemkę w miejsce XP i… O dziwo, działa szybciej :wink: Nie dobija do linuksowych dystrybucji, ale radzi sobie na słabym sprzęcie znacznie lepiej od poprzedników.

@Longhorn

 

Nie przesadzaj teraz Windows 8.1 działa mniej więcej na tym poziomie co XP, bo nie uwierzę, że jest inaczej.

Windows 8.1 Update 1 - wymagania systemowe jeszcze bardziej są obniżone, zatem na starszych komputerach system pójdzie.

Obniżono jedynie wymagania co do RAM. Dalej nie będzie działał płynnie na starych jedno rdzeniowych procesorach klasy Pentium 4.

Będzie chodzić. Jak sam instalowałem komuś,ale Windows 7 na Pentium 4 3.0GHz i chodzi płynnie z 2GB RAM.

Mam podobny sprzęt i tam 8 działa bez problemu.

u mnie win 8.1 zajmuje 1,2Gb ramu (system 32bit)  ile może tyle zeżre bo ram nieużywany to ram zmarnowany

To ile zajmuje chwilowo RAM jest akurat najmniej ważne :wink:

W jego przypadku system powinien się pakować w 800Mb RAM.

sciagniej asystenta uaktualnienia win8

Raczej nie powinno być problemu z płynnym działaniem, trochę ramu może jak dorzucisz, to winno śmigać dobrze.

na tym sprzęcie znacznie wydajniej będzie chodził win xp nie widze powodów żeby instalować 8.1

Taa.