Jak wkleić na stałe napisy do pliku .mkv


(hałabała) #1

Zależy mi na wkomponowaniu napisów do pliku .mkv - ale w taki sposób by na telewizorze były w formacie i kolorze oraz wielkości jakiej sobie wybiorę.

Probowałem bawić się programem MkvMerge GUI 5.7.0 (The Whirlwind) & Subtitle Workshop 2.51 oraz nowszymi jego odmianami i wszystko działa - tyle że w komputerze. Po odtworzeniu pliku na tv czcionka, wielkość i kolor sa zawsze takie same, a dla mnie to za mały rozmiar.

Wiem tez że do pliku avi można wklejać pliki tekstowe na stałe i to na tv działa (bo na stałe - wkomponowane w obraz), a jak jest z mkv? Chciałbym obejrzeć film w HD ale z duzymi i wyraźnymi napisami - można tak?


(Łukash) #2

Musisz zrobić tak zwane hardsuby

http://animeonline.com.pl/help2/infusio … ?cat_id=18

http://animeonline.com.pl/help2/infusio … ?cat_id=16


(hałabała) #3

Pliki ściągnięte, zainstalowanie, uruchamiam, robiąc wszystko jak w instrukcji ale przy wczytywaniu pliku mkv czy innego pojawia mi się kolejne okno z muxingiem MKV. Nie wiem co to a trwa i trwa, a wylączyc tego nie sposób.


(Vardas) #4

Nic dziwnego, że długo trwa. W końcu przerabia film i trochę czasu to zajmuje w zależności jak długo trwa film i w jakiej jakości/rozdzielczości jest oraz jaki masz procesor.


(hałabała) #5

procek i5. No tak ale film 25 minut przerabia się ponad jego czas. Pomyśleć ile będzie sie przerabiał mkv 2,5h…


(Łukash) #6

Masz użyć programu MeGui (MeGUI.exe)- nie mkvmergeGui (mmg.exe)…