Jak wkleić skan podpisu do PDF

Problem jak w temacie.Otóż mam formularz pdf do wypełnienia i odesłania z obowiązkowo własnoręcznym podpisem.Formularz otwieram przez FOXIT READER,jest interaktywny,moge też innym programem,i mam skan podpisu w jpg.No własnie,i co dalej? Jak ten podpis wkleić w formularz.Czy ten podpis może być w jpg,czy trzeba zmienić rozszerzenie

Chyba pomysł ze skanowaniem nie przejdzie, dlaczego? wezmę se obojętnie jaki dokument zeskanuję i mogę się bardzo łatwo podszyć, chyba bardziej tam chodzi o to http://pl.wikipedia.org/wiki/Podpis_elektroniczny_%28prawo%29

To nie chodzi o podpis elektroniczny.To jest po prostu formularz wypowiedzenia umowy,i musi byc odręcznie podpisany.Mozna go wydrukować i wyslać tradycyjnie,a można też jego skan mailem.I mi chodzi,o ta drugą opcje.

Wydrukuj stronę z podpisem, podpisz i zeskanuj ją całą.

Skan podpisanego dokumentu to (z prawnego punktu widzenia) nie to samo co dokument podpisany własnoręcznie. Dlatego możesz wysłać skan podpisanego dokumentu mailem - w celach informacyjnych, ale powinieneś także wysłać (tradycyjną pocztą) podpisany oryginał.

Polip jakby to było takie proste… Dajmy na to że mam podpis np. teściowej to nie mogę sobie zeskanować i pozrywać jej wszystkie umowy(według twojej teorii) tak nie można. Cały dokument to już lepszy pomysł.

W moim przypadku jest to możliwe.Firma chce albo skanu dokumentu,albo orginał.Owszem,moge wydrukować,podpisać, zeskanować i wysłać.Ale chodzi mi o ominięcie tego punktu z drukowaniem.I dlatego próbuje wkleic w formularz mój podpis.TYLKO JAK ???

http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Advanced-PDF-Editor,Program,Windows,20595.html może to pomoże (nie u używałem ale opis brzmi sensownie)

Ja ostatnio wysyłałem mailem wypowiedzenie do play, a dokument musi być podpisany. Napisałem wypowiedzenie w Word, a do samego podpisu po prostu ściągnąłem jakąś odręczną czcionkę. Całość później do pdf i nie stwarzali żadnych problemów.

Używam właśnie FOXIT,tylko po raz kolejny pytam jak tam coś wkleić.Osobiście WORDA nie mam,tylko ten WORD PAD w akcesoriach.Z tym,że juz nie muszę nic pisac,bo mam gotowy formularz,tylko wypełnić maszynowo rubryki,i ten nieszczęsny własnoręczny podpis

Takie naiwne rozwiązanie: Zrób screna przytnij w gimpie i wklej podpis.

Może i naiwne.POWTARZAM jeszcze raz.Screna czy skan lub zdjęcie podpisu już mam.TYLKO JAK TO WKLEIĆ.Ota jest pytanie.?

w sensie wrzucić na kompa? Bo już cię nie czaję, bo jeśli już masz to ci mówię w gimpie.

Teraz ja nie czaje.To mam ten gotowy formularz otworzyć w GIMP czy co ?

Dodane 15.09.2013 (N) 19:06

Teraz ja nie czaje.To mam ten gotowy formularz otworzyć w GIMP czy co ?

Ale Reader a nie Editor :stuck_out_tongue:

http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Advan … 20595.html

Więcej tak nie rób, bo jakby mieli jakieś wątpliwości, porównaliby z podpisami na innych dokumentach i miałbyś problemy.

PDF X-Change Viewer ma możliwość wstawiania tekstu do PDF-a, lecz nie wiem jak z grafikami.

Naprawdę najprościej będzie jeśli wydrukujesz całą stronę, podpiszesz ją i zeskanujesz. Po co się męczyć z edycją PDF-ów?

OTy poleciały do kosza.

Przeniesione z działu Na luzie :slight_smile:.