Jak wkleic .wav do prezentacji 2007

Witam

Mam zrobioną prezentację w Power Poincie 2007 i w tle przez wszystkie slajdy leci muzyka. Jest ona z wyznaczonego miejsca na dysku w formacie mp3. ZZ tego co wiem to do tej pory są to dwa oddzielne pliki i jeżeli wyśle komuś samą prezentacje to piosenki nie będzie, ale kiedy jakoś “włoże” to jako wav to prezentacja będzie zajmowała np. 50mb ale będzie zawsze i wszędzie z dźwiękiem. Jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi bo jutro na informatykę musze zanieść :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

No inaczej sie nie da :slight_smile:

Musisz poprostu ten dzwiek wyslac razem z prezentacja w jednym folderze i po sprawie

a jak chce go nagrać na płytkę ? Tzn płyte wypalam jako DATA i jak …

mam w prezentacji nagranej też na plyte wskazać, że dźwięk jest na płycie i powinno ruszyć po każdym otworzeniu płyty ?

zrob tak jak napisalem wyzej i mysle ze nie bedzie problemu z muzyka podczas prezentacji

Ok tylko jak to zrobic na plyte ? najpierw nagrac dzwiek a potem dograc prezentacje i wskazac jej dzwiek z plyty ?

wrzuc na plyte zapisana prezentacje, nastepnie wrzuc muze i wypal :stuck_out_tongue:

Ustawienia Połączenia plików dźwiękowych zmieniasz w Opcjach programu PowerPoint. Domyślnie jest tam 100kB i takie pliki są osadzane bezpośrednio w prezentacji. Można to zmienić.

Lepiej jednak zainteresuj się możliwością Publikuj - Spakuj na CD. Pozwoli to na działanie na każdym kompie (nawet bez PowerPointa). Program sam se pozbiera wszystkie osadzone pliki w jedno miejsce. Nawet nie musisz bezpośrednio na płytę tego robić - będzie tam też opcja kopiuj do folderu.

a wlasnie nie będzie … przecież jak wrzuce prezentacje na płyte to lokalizacja dzwieku bedzie na dysku np c a prezentacja jest juz na plycie. Rozwaizaniem byloby najpierw wrzucic piosenke na plyta nagrac, potem pokazac prezentacji tamta lokalizajca (czyt. plyte) i ja wypalic …

Ech… skoro jestes madrzejszy to rob jak uwarzasz ja tylko chcialem pomoc:)

Jutro to sam osobiscie sprawdze bo teraz nie mam dostepu do laptopa ale ostatnio takie cos robilem w gimnazjum (9lat temu) i mi jakos dzialalo.

Powodzenia

ok znalazlem to czego szukałem, mimo wszytko dzieki za pomoc.

OPoczytaj uważniej to co napisałem - Właśnie po to opcja Publikuj - Spakuj na CD w programie jest aby wszystkie osadzone obiekty program sam se w odpowiednie miejsce skopiował. W starszych PowerPointach się to nazywało Prezentacja przenośna.

Dzięki Venger, sorry ale nie zauważyłem Twojego wcześniejszego postu, bo zrobiłbym tak od razu, jednak zrobiłem metodą którą napisałem wyżej.

Przyda się na przyszłość i dla innych :razz:

Można zamknąć.