Jak wkleic .wav do prezentacji 2007

(system) #1

Witam

Mam zrobioną prezentację w Power Poincie 2007 i w tle przez wszystkie slajdy leci muzyka. Jest ona z wyznaczonego miejsca na dysku w formacie mp3. ZZ tego co wiem to do tej pory są to dwa oddzielne pliki i jeżeli wyśle komuś samą prezentacje to piosenki nie będzie, ale kiedy jakoś "włoże" to jako wav to prezentacja będzie zajmowała np. 50mb ale będzie zawsze i wszędzie z dźwiękiem. Jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi bo jutro na informatykę musze zanieść :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Browiec86) #2

No inaczej sie nie da :slight_smile:

Musisz poprostu ten dzwiek wyslac razem z prezentacja w jednym folderze i po sprawie

(system) #3

a jak chce go nagrać na płytkę ? Tzn płyte wypalam jako DATA i jak ....

mam w prezentacji nagranej też na plyte wskazać, że dźwięk jest na płycie i powinno ruszyć po każdym otworzeniu płyty ?

(Browiec86) #4

zrob tak jak napisalem wyzej i mysle ze nie bedzie problemu z muzyka podczas prezentacji

(system) #5

Ok tylko jak to zrobic na plyte ? najpierw nagrac dzwiek a potem dograc prezentacje i wskazac jej dzwiek z plyty ?

(Browiec86) #6

wrzuc na plyte zapisana prezentacje, nastepnie wrzuc muze i wypal :stuck_out_tongue:

(Venger) #7

Ustawienia Połączenia plików dźwiękowych zmieniasz w Opcjach programu PowerPoint. Domyślnie jest tam 100kB i takie pliki są osadzane bezpośrednio w prezentacji. Można to zmienić.

Lepiej jednak zainteresuj się możliwością Publikuj - Spakuj na CD. Pozwoli to na działanie na każdym kompie (nawet bez PowerPointa). Program sam se pozbiera wszystkie osadzone pliki w jedno miejsce. Nawet nie musisz bezpośrednio na płytę tego robić - będzie tam też opcja kopiuj do folderu.

(system) #8

a wlasnie nie będzie ..... przecież jak wrzuce prezentacje na płyte to lokalizacja dzwieku bedzie na dysku np c a prezentacja jest juz na plycie. Rozwaizaniem byloby najpierw wrzucic piosenke na plyta nagrac, potem pokazac prezentacji tamta lokalizajca (czyt. plyte) i ja wypalic ....

(Browiec86) #9

Ech... skoro jestes madrzejszy to rob jak uwarzasz ja tylko chcialem pomoc:)

Jutro to sam osobiscie sprawdze bo teraz nie mam dostepu do laptopa ale ostatnio takie cos robilem w gimnazjum (9lat temu) i mi jakos dzialalo.

Powodzenia

(system) #10

ok znalazlem to czego szukałem, mimo wszytko dzieki za pomoc.

(Venger) #11

OPoczytaj uważniej to co napisałem - Właśnie po to opcja Publikuj - Spakuj na CD w programie jest aby wszystkie osadzone obiekty program sam se w odpowiednie miejsce skopiował. W starszych PowerPointach się to nazywało Prezentacja przenośna.

(system) #12

Dzięki Venger, sorry ale nie zauważyłem Twojego wcześniejszego postu, bo zrobiłbym tak od razu, jednak zrobiłem metodą którą napisałem wyżej.

Przyda się na przyszłość i dla innych :razz:

Można zamknąć.