Jak wkleić zdjęcie do photoshop

Cześć, mam problem nie mogę dodać zdjęcia do kształtu w Photoshopie, jak daje przez „otwórz” otwiera mi się w nowej karcie a jak chce przeciągnąć to - kółko przekreślone, próbowałam już uruchamiać przez admina i dalej lipa ktoś ma jakiś pomysł?

Spróbuj Ctrl + V a na macOS Command + V.

Plus zła kategoria, funkcja wklej to nie programowanie, więc popraw na grafika komputerowa: #dla-specjalistow:grafika

Dokladnie. @xwixax popraw kategorię tematu. @krystian3w Może ona programuje skrypt wklejający. :smiley:

Jest kilka sposobów.

  1. Otwórz obraz w nowej karcie. Zaznacz wszystko (Ctrl + A) i skopiuj (Ctrl + C). Wróć do obrazu gdzie chcesz wkleić zdjęcie. Wklej je (Ctrl + V).
  2. Otwórz folder gdzie masz zdjęcie które chcesz wkleić. Przeciągnij i upuść je na wyświetlony obraz na który chcesz nanieść zdjęcie. Plik zaimportuje się jako Smart Object (można go skalować w tą i z powrotem bez utraty jakości bo jest to tylko odniesienie do oryginalnego pliku). Tak wklejone zdjęcie można edytować przez dwukrotne kliknięcie na ikonę w warstwach
  3. Wybierz Plik / Umieść (są dwie opcje, jedna stworzy kopię oryginalnego zdjęcia, druga tylko je podlinkuje więc edycja tego pliku zmieni to co widzimy w obrazie w którym został on umieszczony przez podlinkowanie.