Jak wkomponować tekst tworząc stronę przy użyciu Photoshopa?

Witam.

Tworzę stronę internetową, w której tekstu będzie bardzo mało, głównym jej elementem będzie grafika…

Wiem, że używając plastrów mogę zrobić wycinki które doprowadzą mnie do podstron, tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie:

  • Czy da się zrobić tak, aby był sobie obrazek, a gdy najadę na niego myszką to zmieniał kolor (czyli po prostu podmieniał się na drugi obrazek) i był to jednocześnie odnośnik do innej strony?

i drugie pytanie, czyli to najważniejsze:

  • Czy da się w całym moim pliku który jest takim jednym wielkim photoshopowym obrazkiem oznaczyć, albo nie wiem… zrobić tak abym mógł ładnie wkomponowany tekst wprowadzać przez notatnik?

Tak wygląda mniej więcej plan jak chciałbym żeby to wyglądało:

http://iv.pl/images/27542340245028965775.gif

Czerwonym obramowaniem zaznaczyłem to, czego potrzebuje.

Z góry dziękuję za pomoc, czekam na odpowiedzi,

Pozdrawiam.

nie tylko Photoshopem człowiek żyje :wink:

czyli : zainteresuj się opcjami ImageReady - masz tam opcję podmiany obrazka po najechaniu na niego myszką (logo)

co do tekstu, trzeba troszkę znać html/css i poedytować sobie to co photoshop/imageready wygeneruje, metod na to jest parę, zależnie od wygenerowanego kodu (można to zmienić - tabele, css, div itd.)

Hmmm… ja jednak potrzebuje zrobić to przy użyciu photoshopa, ale nadal potrzebuje konkretnie opisanego tego, co muszę zrobić żeby wprowadzić tekst właśnie w wybranym miejscu mojej grafiki…

ImageReady to taki PhotoShop przystosowany do robienia grafiki do sieci

powinieneś go mieć zainstalowanego razem z PS

to co generuje PS/ImageReady to tylko podstawa do dalszej obróbki, którą później edytujesz w edytorze html/css dostosowując do swoich potrzeb (czyli wstawiasz miejsce gdzie ma się pojawić tekst)

jeśli tego nie wiesz, to polecam poczytać jakiś kurs HTML